Kazik mieszka w mieście

Autor i ilustrator: Joanna Rzezak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-10-13298-7

Zostań architektem z Kazikiem i jego tatą. 

Projektuj domy, parki, mosty i wieżowce. Rysuj graffiti, dekoruj fasady budynków i zagraj w miejską grę planszową.

Ta książka to radosny i pouczający spacer przez miasto, podczas którego dziecko nie tylko wykona wiele twórczych zadań, lecz także zdobędzie podstawową wiedzę o architekturze i pozna najsłynniejsze budowle świata, doskonale się przy tym bawiąc.

Ależ to jest książka! Kazik chce zostać architektem i budować domy jak tata. Musi się więc dowiedzieć, jak działa miasto. Pomogą mu w tym gołąb Ryszard i szczur Maurycy. Dzięki nim chłopiec dowie się, że lepiej jest jeździć metrem niż samochodem, że warto segregować śmieci i że budynki opowiadają historie. W tę miejską podróż powinni się wybrać także dorośli. Mogą to zrobić z młodymi bohaterami tej książki. Bo w dzieciach cała nadzieja, że kiedyś będziemy żyć w miastach, które szanujemy i rozumiemy.

Filip Springer, też tata Kazika
(z materiałów wydawnictwa)

Pod lupą

Wciągająca, choć dość realistyczna i zakorzeniona w codzienności historia. Ciekawostki historyczne i architektoniczne. Nietypowa grafika. Twórcze i kreatywne zadania. Krótko mówiąc: jedna wielka inspiracja!

Książka Joanny Rzezak to bilet wstępu do znakomitej rozrywki dla miłośników rysunkowych wyzwań, których w książce Kazik mieszka w mieście można znaleźć całkiem sporo. A to trzeba zaprojektować park czy budynek, wytropić złodziei w tłumie gapiów, znaleźć alternatywę dla szpecących budynki reklam, ominąć korki, namalować graffiti…

Jak przystało na porządny blok kreatywny obok labiryntów, łamigłówek i wyzwań architektonicznych (np. narysuj panoramę miasta, które odbija się w wodzie), znalazły się tu także zadania twórcze, w których nie ma złych czy dobrych odpowiedzi. Liczy się tylko wyobraźnia!

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Najrozmaitsze. Premiery lutowe.

Opinie

Na razie nie ma opinii o książce.

Napisz pierwszą opinię o “Kazik mieszka w mieście”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

FreshMail.pl