Mrówkowy blok rysunkowy

Autor i Ilustrator: Katarzyna Bajerowicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2014
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-10-12750-1

Opis

Rysując mrówki

To chyba jeden z najbardziej fascynujących bloków rysunkowych, jakie można podarować dziecku. Tak dużo w nim miejsca na własne rysunki, a przy tym tyle kusząco-inspirujących pomysłów! Nie tylko bawi i dostarcza rozrywki, ale też uczy, intryguje, rozwija (kreatywność, zdolności plastyczne, wiedzę)…

Bez dwóch zdań, Mrówkowy blok rysunkowy to publikacja godna uwagi. Przeznaczona głównie dla starszych przedszkolaków, ale tak naprawdę wszyscy miłośnicy łamigłówek, malowanek, a przede wszystkim owadów z przyjemnością wykonają przygotowane przez Katarzynę Bajerowicz zadania, spędzając czas ze stworzonymi przez nią postaciami. Bo to – bynajmniej! – wcale nie są takie zwyczajne mrówki… Dość powiedzieć, że niektóre z nich malują pisanki, ubierają choinkę, czytają książki, a na balu tańczą tak zapamiętale, że aż gubią odnóża! Nic zatem dziwnego, że owady zilustrowane przez Bajerowicz budzą powszechną sympatię. Z pewnością nie braknie więc chętnych, by pomóc im w projektowaniu znaków drogowych do mrowiska, tworzeniu galerii portretów, ozdabianiu kubków czy… papieru toaletowego.

Warto podkreślić, że mali użytkownicy Mrówkowego bloku… nie tylko przyjemnie spędzą z nim czas, ale też wiele się dzięki niemu nauczą. Po pierwsze, otrzymają kilka cennych lekcji rysunku, krok po kroku szkicując biedronkę, motyla, pająka, dżdżownicę i – oczywiście – mrówkę. Po drugie, poćwiczą swoją spostrzegawczość i kreatywność. Poza tym poszerzą wiedzę na temat owadziego świata, tworzonego nie tylko (jak sądzi wielu) przez mrówki, pszczoły czy szczypawki. Bo przecież niemal tuż obok nas żyją chociażby owadzie nosorożce, pachnące cytryną motyle latolistki, pasikoniki śpiewające, których uszy znajdują się po bokach… brzucha, zimolubne chionobonty, pajęczaki kosarze, które ze strachu gubią nogi, hodowane (!) przez mrówki mszyce, zachwycające już samą nazwą trzyszcze – i wiele, wiele innych zdumiewających stworzeń.

Trzeba przyznać, że podobnie jak w Opowiem ci, mamo, co robią mrówki (publikacji, której uzupełnienie stanowi Mrówkowy blok…), tak również i tu życzliwość oraz sympatia, z jaką przedstawiane są kolejne owady, udziela się czytelnikom. Być może dzięki temu chociaż niektórzy oswoją się z tymi małymi stworzonkami, często bez wyraźnej przyczyny wzbudzającymi wielki strach?

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Mrówkowy blok rysunkowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.