Naciśnij mnie

Autor i ilustrator: Herve Tullet
Tłumacz: Marta Tychmanowicz
Wydawnictwo: Babaryba
Miejsce i rok wydania: Kraków 2011
Liczba stron: 59
ISBN: 9788393180530

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”. Autor oraz ilustrator Herve Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi! Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać……

 (z materiałów wydawnictwa)

Opinie

 1. Mam to szczęście, że mój starszy mól książkowy nie targa stron i zawsze ładnie odkłada bajki na swoje miejsce.
  Jest jednak taka książka, z którą można… WIĘCEJ.
  Pozycja ta przypłynęła do nas na fali: a słyszałam o niej tyle dobrego, że w końcu chciałam się przekonać czy dzieci rzeczywiście aż tak ją uwielbiają – powiedziała moja nieposiadająca dzieci koleżanka. O jakiej książce mowa i czy rzeczywiście dzieci ją uwielbiają? W przypadku naszej rodziny zdecydowanie TAK.
  Herve Tullet (francuski grafik i ilustrator urodzony w 1958 roku w Normandii) odpowiedzialny jest za potrząsanie, przechylanie, skakanie, klaskanie w dłonie, dmuchanie i wszelkie inne akrobacje dokonywane za pomocą swojego dzieła pt. Naciśnij mnie. Po zapoznaniu się z książką mogę z całą pewnością stwierdzić, że słowo nuda nie widnieje w słowniku słów autora (bo czyż można się nudzić będąc ojcem trójki dzieci? 😉 ). Jako mama i pedagog jednocześnie cieszę się niezmiernie, że do naszych rąk trafiła książka potrafiąca zaktywizować dziecko na tak wielu frontach. Nauka kolorów, rozwój motoryki małej, mnóstwo uśmiechu i radość z faktu, że książką można się wyśmienicie bawić. Same plusy 🙂
  Naciśnij mnie to pozycja, dla której zdecydowanie warto zrobić trochę miejsca w dziecięcej biblioteczce. Jest gwarancją dobrej zabawy dla maluchów w każdym wieku. Głównymi bohaterami książki są kropki, które zmieniają kolor, rosną, maleją, znikają i pojawiają się w zależności od tego co dziecko zrobi z książką. Przykładowo jeśli klaśnie w ręce, kropki na następnej stronie staną się większe.
  Starsze dzieci mają niesamowitą radość z interaktywnej książki, która w uroczy sposób zaprasza je do wspólnej zabawy. Te młodsze lubią patrzeć na wyraźne kontrastowe kropki. Dlatego właśnie, z lekkiej przekory do zdjęć zaprosiłam swoją młodszą pociechę.

Dodaj opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *