8+2 i promenada Babci

Autor: Anne-Cath. Vestly
Ilustrator: Marianna Oklejak
Tłumacz: Milena Skoczko
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 184
ISBN: 978-83-65341-87-7

Piąty tom uwielbianej przez dzieci serii o przygodach najliczniejszej i najsympatyczniejszej książkowej rodziny.

Wiosna przynosi mamie, tacie, babci i ośmiorgu dzieciom wiele zmian. W lesie pojawiają się tajemniczy mężczyźni z trójnogami i celownikami. Wkrótce potem rusza budowa drogi, a las, który dzieci znały jak własną kieszeń, nagle zaczyna je zaskakiwać. Kiedy po raz pierwszy wyprowadzają krowę na polanę, zwierzę znika. Zostają po nim tylko wiszący na gałęzi dzwonek oraz ślady kopyt i butów…

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Oto piąty tom norweskiej serii 8+2. Tym razem ważką rolę w opowieści o przygodach tej dużej, „leśnej” rodziny odgrywa babcia. To jej pomysł – by dzieci w parach przez kolejne wakacyjne tygodnie wypasały krowę w lesie – daje początek rozmaitym wydarzeniom. Przede wszystkim – spotkaniom z robotnikami budującymi jezdnię. Ale też stworzenia piaskowo-drewnianego miasteczka. I podwójnym uroczystościom nadania nazwy nowej drodze.

Co ciekawe, raczej niewielu współczesnych czytelników może utożsamiać się z bohaterami wykreowanymi przez Anne-Cath. Vestly. Rodzice, ich ośmioro dzieci, babcia, pies i pięć kur mieszkający na odludziu, w lesie, nie są typową rodziną. A jednak popularność serii wskazuje, że te książki – pełne spokoju, rodzinnego ciepła – mają w sobie to „coś”, co przyciąga nie tylko najmłodszych.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 książek dla Wymagających. Część 1.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „8+2 i promenada Babci”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.