Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet

Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator: Daniel de Latour
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2020
Liczba stron: 128
ISBN: 978-83-10-13490-5

Kosmici są wszędzie… Na szczęście czujni Bodzio i Pulpet rozpoczęli przygotowania! Nie do końca odpowiada to może ich nauczycielom, ale kto by się tym przejmował. Jest tyle spraw do załatwienia. Na przykład trzeba przećwiczyć loty w kapsule kosmicznej, nauczyć się łapać kosmostop, wynaleźć urządzenie do wykrywania złych emocji czy przerobić mikrofalówkę na portal kosmiczny… Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. Ona jest po prostu fantastyczna!

Seria “Poczytam ci, mamo” to bogato ilustrowane książki wyróżniające się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Polecamy dla początkujących czytelników!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Kto wcześniej poznał Bodzia i Pulpeta ten wie, że ci dwoje stanowią niezły duecik. I jeśli myślicie, że w drugiej części mają mniej szalonych pomysłów, rzadziej usiłują wykończyć swoją wychowawczynię – panią Troć i nie tak często bujają w obłokach (czy kosmosie), to oczywiście – jesteście w błędzie. 

Komisja czytająca w składzie ja i mój syn orzekła także, że w tym tomie znajduje się zdecydowanie więcej absurdalnych sytuacji, dziwnych scenek, zabawnych dialogów. 

Czym tym razem rozbawią nas chłopcy? A, na przykład Bodzio naukowo  będzie próbował sprawdzić czy anioły strzegą przed popełnieniem złego uczynku, zaś oboje wykażą się niezwykłą wyobraźnią podczas pisania wypracowania pt. “Szkoła przyszłości – jak ją sobie wyobrażam?”. 
I zrobią jeszcze wiele, wiele innych ciekawych rzeczy.

P.S. Jako dorosły nadal nie rozwiązałam zagadki: dlaczego pani Troć nadal zabiera klasę na wycieczki?

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Fragment wpisu Na Dzień Dziecka – dla ciut starszych

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może spodoba się również…