Co rośnie w sadzie

Autor: Kateryna Michalicyna
Ilustrator: Oksana Buła
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2020
Liczba stron: 44
ISBN: 9788381545600

Powracający z dalekiej Afryki słowik szuka idealnego miejsca, by uwić gniazdo. Trafia do sielankowego sadu i postanawia, że to właśnie tam będzie jego dom. Ale w sadzie rośnie tyle drzew… Które z nich wybrać na siedzibę? Jabłoń czy gruszę? A może śliwę rodzącą pachnące owoce… Słowik słucha, jak poszczególne drzewa opowiadają o sobie…
„Co rośnie w sadzie” to ciepła opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, a jednocześnie książka przyrodnicza, dzięki której dziecko może poznać drzewa i krzewy rosnące w sadzie.
Pięknie zilustrowana książka picturebook o drzewach owocowych.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Nie ocenia się książki po okładce. Wszyscy o tym wiedzą, prawda?

A jednak w przypadku publikacji dla najmłodszych trudno zgodzić się z tą przestrogą. Wszak w wypadku małych czytelników wartość artystyczna ilustracji pełni rolę co najmniej równie ważną, jak sam tekst.

Tymczasem sytuacje, w których oba te elementy osiągają najwyższy poziom, wcale nie są częste. Pewnie dlatego tak bardzo zachwyciły mnie książki Kateryny Michalicyny i Oksany Buły.

Są piękne. Stworzone przez autorki o dużym wyczuciu i wrażliwości. Mają charakter i edukacyjny, i poetycki jednocześnie. Opowiadają o drzewach (ucząc rozróżniania ich gatunków), ale też o poszukiwaniu tożsamości, własnego miejsca, o miłości i o tęsknocie za tymi, co odeszli.

Jeśli pragniemy rozwijać dziecięcą delikatność, empatię, wrażliwość artystyczną albo po prostu nauczyć się rozróżniać mijane w parku czy sadzie drzewa – zdecydowanie warto sięgnąć po Co rośnie.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Co rośnie w sadzie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.