Renata Piątkowska

Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej książka Wieloryb otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Na wszystko jest sposób i Hebanowe serce zostały nagrodzone w II i IV konkursie im. Astrid Lindgren, a Wszystkie moje mamy  zdobyła I nagrodę w konkursie Przecinek i Kropka.  Pięć spośród jej książek zostało wpisanych na Złotą Listę Fundacji ABC XXI “Cała Polska Czyta Dzieciom”. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz, a w marcu 2016 dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Jest miłośniczką dobrego malarstwa i uwielbia jeździć konno.

(źródło: https://www.wyd-literatura.com.pl/tworcy/autorzy/renata-piatkowska)

 

Fanpagehttps://www.facebook.com/renata.piatkowska.5

Kontakt: renata_13@tlen.pl, w sprawie spotkań autorskich: e.kozurno@gmail.com, tel. 697 917 208

Opis

 

Jedna z pierwszych samodzielnie przeczytanych przeze mnie książek to “Bułeczka” Jadwigi Korczakowskiej. Do dziś pamiętam okładkę i zapach tej przyniesionej z biblioteki książki.

Gdybym mogła podróżować w czasie, wybrałabym się do odległej przyszłości, bo bardzo mnie ciekawi, jak też będzie wyglądał nasz świat, za 100 lub 200 lat.

Gdyby pewnego dnia literaccy bohaterowie ożyli, z książek dla dorosłych czytelników, chętnie spotkałabym Rhetta Butlera z “Przeminęło z wiatrem”, bo facet ma coś w sobie… A z literatury dziecięcej wybrałabym Pippi Langstrumpf, ze względu na pokrewieństwo dusz…

Gdybym nie tworzyła książek dla dzieci, byłabym weterynarzem, albo chociaż stajennym, bo stajnia to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Oczywiście pod warunkiem, że jej mieszkańcy stoją w boksach, rżą cichutko, przebierają kopytami i aksamitnymi chrapami wybierają cukier z ręki.

W życiu ważne jest… Z biegiem lat utwierdzam się w przekonaniu, że bardzo ważne jest zdrowie, bo z całą resztą można sobie całkiem nieźle poradzić.

Nie znoszę złych spojrzeń i złych słów wypowiadanych pod adresem innych ludzi.

Inspiruje mnie codzienność. Rozmowy z bliskimi, lub te zasłyszane gdzieś w autobusie, widok za oknem pociągu, przeczytana lektura, obraz na ścianie, wiadomości ze świata i te z najbliższego podwórka. Wszędzie dzieje się coś ciekawego, a niektóre rzeczy warte są opisania.

Moi mistrzowie to… Lubię i chętnie czytam książki wielu autorów, ale jeśli pytacie o mistrzów, to moimi są: Astrid Lindgren i A.A. Milne.

Najlepiej odpoczywam w miejscu odległym od modnych kurortów. Byle była woda, cisza, słońce, dobre lody i doborowe towarzystwo.

Książki Renaty Piątkowskiej dostępne w Bibliotece Inspiracji:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Renata Piątkowska”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.