Woda – Źródło życia

Autor: Christina Steinlein
Ilustracje: Mieke Scheier
Tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
Wydawnictwo: Babaryba
Miejsce i rok wydania: Kraków 2020
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-62965-78-6

Woda to najcenniejsza substancja na Ziemi! Zajmuje nie tylko trzy czwarte powierzchni naszej planety ale także z niej w dużej mierze składa się nasze ciało. Poznajmy ją lepiej.
Bez niej niemożliwe byłoby powstanie oraz rozwój życia na naszej planecie. Używamy jej codziennie, a nawet nadużywamy. Dzięki tej książce dowiecie się wszystkiego o wodzie: o jej wyjątkowych właściwościach i zastosowaniach, o pożytkach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Bo woda jest naszym największym skarbem, którego musimy nauczyć się mądrze używać.

Autorki zaskoczą czytelników ogromną ilością informacji o wodzie. Dowiemy się, ile wody przeciętnie zużywamy, a także jak dużo wody zawiera ludzkie ciało i jaka jest rola wody w organizmie. Kiedy i w jaki sposób pojawiła się woda na Ziemi (bo kiedyś nasza planeta byłą kulą ognia), a także w jaki sposób woda wpływa na pogodę.

Dzieci dowiedzą się, że nie w każdym miejscu na Ziemi woda tak po prostu leci z kranu, a także będą miały okazję się zastanowić do kogo właściwie należy woda? Poznają też różne zawody związane z wodą, a także jak ta substancja przyczynia się do produkcji energii.

 (z materiałów wydawnictwa)

Opis

Co jest cenniejsze od złota?

Odpowiedź wydaje się prosta, choć nie dla wszystkich oczywista.

Woda.

Woda?

Tak! Ta, która leje się z kranu i którą spłukujemy toalety. To jest prawdziwe bogactwo, choć wielu z nas – zwłaszcza ci, co mają go pod dostatkiem – tego nie dostrzega.

Tymczasem bez dostępu do wody nie tylko usychalibyśmy z pragnienia. Nie mielibyśmy też jedzenia (bo i rośliny, i zwierzęta nie mogłyby bez niej przetrwać), ani większości używanych na co dzień rzeczy.

Bez wody nie powstałoby życie na Ziemi. I bez niej nie przetrwa. Choćbyśmy odkryli ogromne góry złota i diamentów.

Przesłanie książki Christiny Steinlein wydaje się czytelne i niezwykle ważne. Autorka, w prosty, ale przekrojowy i wielopoziomowy sposób opowiada o wodzie (jej pochodzeniu, obiegu, wpływie na powstanie życia, oczyszczaniu, dostępności, oszczędzaniu). Udowadnia, że bez wątpienia jest to „najważniejsza substancja na Ziemi”. Ale na tym nie koniec – pogłębiona refleksja ma szansę przełożyć się na konkretne działania. Szczegółowe objaśnienia różnych zjawisk i procesów, zachęcają czytelników do uważniejszego i bardziej świadomego podejmowania codziennych decyzji.

Karolina Mucha

Fragment wpisu Zainspirowane przyrodą

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Woda – Źródło życia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.