Koci blok rysunkowy

Autor: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2016
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-10-13037-2

“Koci blok rysunkowy”, jak pewnie się spodziewacie, pełen jest łamigłówek, kolorowanek i innych ciekawych zadań ćwiczących koncentrację, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia. Swój udział zapowiedzieli w nim Gbur i Żabka, których może znacie już z książki “Opowiem ci, mamo, co robią koty”. Znajdziecie tu między innymi: szyfr z kocich chrupek, poplątane kocie smycze, tajemnice z życia wiewiórek, perskie kotki bliźniaczki i wiele innych atrakcji! Sprawdźcie, czy zasłużyliście na odznakę Superkociarza!

z materiałów wydawnictwa

Opis

Wśród kotów, pszczół i narzędzi

Kolorowanie wycisza, uspokaja, przegania lęki i stresy. Poprawia humor.

Łamigłówki rozwijają spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, zmuszają do wytężenia uwagi i… pogłówkowania.

Rysowanie pozwala stać się nieskrępowanym twórcą – wymyślać nawet najbardziej nieprawdopodobne istoty i przedmioty.

A wszystko to razem jest takie przyjemne!

Jeśli macie ochotę rozweselić swoje dzieci, przy okazji inwestując w ich rozwój intelektualno-manualny, koniecznie zwróćcie uwagę na bloki rysunkowe towarzyszące serii Opowiem ci, mamo. A już na pewno sięgnijcie po nie, jeżeli obawiacie się, że klasyczna edukacja usypia (czy wręcz miażdży) kreatywność i artystyczne inspiracje Waszych pociech.

Na małych i dużych artystów czekają tu różnorodne zadania przygotowane przez artystów – profesjonalistów: Katarzynę Bajerowicz (mrówkowy i miodowy blok rysunkowy), Daniela deLatour (bloki narzędziowy i pana Kleofasa), Nikolę Kucharską (blok koci), Artura Nowickiego (blok samochodowy). Każdy z nich ma oczywiście własny, charakterystyczny styl i swoje ulubione typy zadań (które w danym bloku dominują), ale wszyscy posiadają dwie ważne wspólne cechy: poczucie humoru i pomysłowość!

Ale uwaga: nie wszyscy czytelnicy serii Opowiem ci, mamo poradzą sobie z zamieszczonymi w blokach zadaniami. Książki wydawca poleca dzieciom w wieku od 2 do 6 lat. Tymczasem bloki lepiej sprawdzą się w rękach najstarszych przedszkolaków, a jeszcze lepiej – uczniów. Prosty przykład: by odpowiednio łączyć numerowane kropki, trzeba znać liczby dwucyfrowe. Inne zadania wymagają z kolei rozwiniętych umiejętności plastycznych oraz umiejętności czytania.

Zwłaszcza ta ostatnia pozwala w pełni wykorzystać kolejną zaletę bloków – ciekawostki! Dzięki nim dowiemy się np. które spośród sztućców jest najstarsze i ile mierzył najmniejszy kot na świecie. Odkryjemy też prawdę o Napoleonie (jak łatwo mógł zostać pokonany przez… koty) i poznamy dziesiątki innych fascynujących faktów.

Jak korzystać z bloków? Najlepiej – rodzinnie. Gimnastyka ręki i umysłu przyda się przecież każdemu. W dodatku bloki rysunkowe to nie są oczywiście zwykłe malowanki. Ich poszczególne kartki można wyrywać, wykonując zadania w dowolnej kolejności, gotowe prace umieszczając w domowej galerii, która wzbudzi podziw (a przede wszystkim uśmiech) na twarzy każdego zwiedzającego.

Wiadomo też, że wspólne tworzenie ma mnóstwo zalet – wyzwala dobre emocje, wywołuje śmiech i lawinę pomysłów, wzmacnia rodzinne więzi.

Ale po co to całe namawianie?

Rysowaliście już kiedyś portret królowej mrówek?!

 

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Koci blok rysunkowy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.