Nasza misja

Jej potencjał jest ogromny.
Pomaga w trudnych chwilach. Jest źródłem wiedzy, ale też pomysłów na dobrą zabawę. Poszerza horyzonty, rozbudza pasje, ukazuje złożoność świata i zachęca do poznawania go. Pozwala spojrzeć na swoje problemy i otoczenie z nowej perspektywy. Bywa receptą na smutek, samotność, nieśmiałość… Inspiruje do działania!
Literatura dziecięca naprawdę ma moc!
Musi być tylko odpowiednio dobrana i dawkowana.
Ale nie każdy, kto mógłby – jako rodzic, wychowawca, opiekun – wykorzystać jej działanie w praktyce, ma czas i możliwości, by spośród tysięcy dostępnych tytułów wybrać te najbardziej właściwe dla potrzeb, zainteresowań i wieku swoich podopiecznych.
Dlatego właśnie powstała Biblioteka Inspiracji.

Naszą misją jest pomoc w praktycznym wykorzystywaniu potencjału, jaki niosą ze sobą publikacje dla dzieci. Czynimy to przede wszystkim na dwa sposoby: celem Inspiroteki – szczegółowego katalogu wybranych książek adresowanych do młodych czytelników – jest ułatwienie wyszukiwania tytułów odpowiadających aktualnym potrzebom użytkowników. Z kolei poprzez artykuły zamieszczane w dziale Między Książkami, a także liczne projekty i konkursy, pragniemy promować czytelnictwo oraz szczególnie wartościowe publikacje.
Mamy nadzieję, że Biblioteka Inspiracji stanie się wirtualną przestrzenią współpracy, którą podejmą z jednej strony osoby zajmujące się literaturą dziecięcą, z drugiej – ludzie czynnie zaangażowani w proces wychowania najmłodszego pokolenia.