Idziemy do pierwszej klasy

Autor: Ewa Borowska
Ilustrator: Natalia Jabłońska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2023
Liczba stron: 44
ISBN978-83-10-13815-6

Szkoła jest dla was nowym i zupełnie obcym miejscem? Aby pomóc wam poczuć się lepiej i pewniej, zapraszamy do podstawówki, w której uczą się Iga i Filip. Razem z tą sympatyczną dwójką pierwszoklasistów zajrzycie w różne zakamarki i poznacie panujące w szkole zwyczaje.

 

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

To czeka każdego rodzica przedszkolaka. Debiut szkolny. Warto zacząć o nim myśleć wcześniej niż pod koniec sierpnia, dlatego pozycja obowiązkowa dla każdego przyszłego pierwszoklasisty ukazała się właśnie teraz. Jest to książka napisana przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i jest próbą pokazania w sposób bardzo praktyczny, jak wygląda nauka w pierwszej klasie, czym różni się od przedszkola?
Autorka przeprowadza czytelnika przez budynek szkoły pokazując miejsca, z których będa korzystać uczniowie. Skupia się na różnicach w stosunku do przedszkola (np. że czas nauki i przerwy wyznacza dzwonek, że toaleta może być dalej umiejscowiona, czy że inaczej wygląda wydawanie obiadu na stołówce).
Ale ta książka to nie tylko praktyczny przewodnik. Uwrażliwia też dzieci na to, że w szkole mogą być “inni” uczniowie (niepełnosprawni czy z innego kraju) i jak należy ich traktować.
Na końcu opiekunowie znajdą kilka bardzo praktycznych rad, jak przygotować siebie i dziecko na ten wielki, ważny dzień.

 

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Recenzja stanowi fragment tekstu Co nowego na wiosnę?

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Idziemy do pierwszej klasy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.