Ale historia… Mamy niepodległość!

Autor: Grażyna Bąkiewicz
Ilustrator: Artur Nowicki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-10-13394-6

Grupa nastolatków przenosi się do Polski z dziewiętnastego i dwudziestego wieku. Muszą sprawdzić, czy Polacy zawdzięczają wolność sobie samym, czy sytuacji międzynarodowej. Ale to nie wszystko, dzieciaki mają tajny plan. Chcą odnaleźć monety, na które przetopione zostały korony i berła polskich królów, i odtworzyć z nich te korony. Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej… Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

To już kolejne spotkanie z pochodzącymi z przyszłości nastolatkami. Tym razem uczniowie pana Cebuli wybiorą się do XIX i początku XX wieku. Poznają Emilię Plater i młodego Piłsudskiego, podejmą próbę odzyskania ukradzionego Polakom złota, ale przede wszystkim spróbują znaleźć odpowiedź na pytanie: jak Polska odzyskała niepodległość? Dlaczego coś, co przez ponad sto lat było niemożliwe, nagle się udało?

Odpowiedź, jaką znajdą, ma niezwykłą wagę. Przemyślana i zapamiętana stanowi cenną lekcję – ważniejszą niż zapamiętanie dziesiątek Bardzo Ważnych Dat.

Warto tę naukę utrwalać. Codziennie.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 11 spotkań z Niepodległą.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ale historia… Mamy niepodległość!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.