Babcie od A do Z

Autor i ilustrator: Raquel Diaz Reguera
Tłumacz: Karolina Jaszecka
Wydawnictwo: Debit
Miejsce i rok wydania: Katowice 2018
Liczba stron: 88
ISBN: 978-83-8057-135-8

Babcie żyją we wszystkich zakątkach świata. Z pewnością każdy z nas zna niejedną; w swojej rodzinie czy u znajomych. Są wśród nas szczęściarze, którzy wskakiwali okrakiem na kolana Babci Załatwi Wszystko, by galopować na nich jak na koniku, albo oblizywali ze smakiem usta, wtulając się w pachnące czekoladą ramiona Babci Palce Lizać. Wielu z nas wie, że trudno wyobrazić sobie cokolwiek milszego od zasypiania w objęciach Babci Bajarki, czy wspanialszego od dumy, z jaką można się pochwalić podróżami na inne planety, odbytymi w ślad za zabłąkanym wzrokiem Babci Zwariowanej.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Wydane przy okazji styczniowych świąt Babci i Dziadka książki Raquel Diaz Reguera wcale nie muszą okazać się prezentem na jedną okazję. Stworzone z pomysłem i ogromną dawką poczucia humoru mogą inspirować, odstresowywać, a nawet pocieszać w różnych okolicznościach. Zgodnie z sugestią wydawcy, są to książki idealne do wspólnego czytania przez Babcie/ Dziadków i wnuki. A zawsze warto dokładać starań, by tego wspólnego czasu było jak najwięcej! W dodatku – kto wie? – może taki tandem stworzy razem kolejne dzieło – np. Wnuczęta od A do Z?

Z pewnością warto skorzysta przy tym z bogactwa pomysłów autorki, która sportretowała aż trzydzieści typów dziadków i niemal tyle samo sylwetek babć. Całość doprawiła zabawnymi zestawieniami, prezentując np. kapcie Dziadków, ich nocne szafki, babcine kieszeniedomowych pupilów babć czy najpopularniejsze powiedzonka.

Karolina Mucha

(Recenzja stanowi fragment tekstu Książkowe śnieżynki. Pierwsze premiery 2018 roku!)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Babcie od A do Z”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.