Bodzio i Pulpet

Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator: Daniel de Latour
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-10-13354-0

Bodzio spotkał kosmitę. Niemożliwe? Możliwe, możliwe, Bodziowi takie historie przydarzają się non stop. Na szczęście razem z Pulpetem, swoim najlepszym przyjacielem, potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji. Czy chodzi o akcję Sprzątanie Świata, nieujeżdżony rower, opiekę nad klasowymi roślinkami, czy o organizację meczu ZIEMIANIE – OBCY. Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. Ona jest po prostu fantastyczna!

Seria “Poczytam ci, mamo” to bogato ilustrowane książki wyróżniające się dużą czcionką i tematyką bliską dzieciom. Polecamy dla początkujących czytelników!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

U niektórych goszczą w domach już od dawna. Inni  pewnie dopiero teraz się z nimi zaznajomią ( i raczej na pewno zapałają sympatią, bo nie sposób nie lubić tej pary ancymonków). Bodzio i Pulpet. Najlepsi przyjaciele. Chociaż – jak to czasem bywa – potrafią bardzo się pokłócić. Jedno jest pewne – tam, gdzie się pojawiają – na pewno nie będzie nudno.

Cechy charakterystyczne:

  • zwiększony poziom niegrzeczności
  • szalone pomysły (doprawdy, ich wychowawczyni – pani Troć – powinna wiedzieć, że zlecanie im jakichkolwiek misji to proszenie się o kłopoty)
  • nadmiernie wybujała wyobraźnia (pozwalająca w paprotce dostrzec kosmitę, a w kałuży –  przeciwnika do gry w piłkę)
  • umiejętność rozśmieszania czytelnika
  • wybitna zdolność, by panią Troć nieustannie doprowadzać do stanu mocnego zdenerwowania
  • nadzwyczajna tendencja do częstego spotykania kosmitów

 

Ukochany przez rzesze odbiorców Grzegorz Kasdepke jak zwykle pokazuje codzienne sytuacje bliskie młodym czytelnikom w sposób fantastyczny. Sprytnie przemyca motywy edukacyjne, w taki sposób, by odbiorcy przypadkiem nie czuli się wychowywani. Przecież czasem wystarczy inteligentnie rzucone jedno słowo czy zdanie, by coś w nas zostało na zawsze.

 

Nowe wydanie przygód Bodzia i Pulpeta –  w serii “Poczytam ci, mamo”, charakteryzuje się dużą czcionką, która zachęca do czytania debiutujących czy bardziej opornych w tej dyscyplinie.  

Tym razem ilustracje –  idealnie pasujące do stylistyki i tematyki – wykonał Daniel de Latour.

 

Jeśli zatem chcecie wiedzieć, czy pani Troć naprawdę jest kosmitką oraz czy są jakieś granice wyobraźni Bodzia i Pulpeta – sięgnijcie po tę lekturę.  

 

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bodzio i Pulpet”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może spodoba się również…