Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi

Autor: Dorota Sumińska
Ilustrator: Joanna Żero
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Miejsce i rok wydania: Kraków 2017
Liczba stron: 128
ISBN: 9788308063958

Niewiele jest osób, które potrafią odpowiedzieć na wszystkie dziecięce pytania. Dorota Sumińska nie dość, że zna odpowiedzi, to jeszcze potrafi każdą z nich podbudować arcyciekawymi naukowymi faktami, a także, gdy trzeba, wprowadzić do niej przezabawne anegdoty. W ten sposób dzieci i rodzice biorą udział w porywającej lekcji biologii i przyrody, która nawet przez moment nie nudzi.

Podchwytliwe pytania, zaskakujące obserwacje i błyskotliwy humor. To idealna lektura dla dzieci, które lubią wiedzieć więcej. A także dla rodziców, którzy chcą przekazać swoim pociechom miłość i szacunek do przyrody.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

W wielu klasach nie ma czasu na pytania. Trzeba realizować Program, uczyć się tego, co nakazane, a nie tego, co kogo interesuje. Uważajmy, by podobnie nie stało się w naszych domach!

Jednym ze środków prewencyjnych mogą być książki Doroty Sumińskiej. Trzytomowa seria zawiera dziesiątki typowo dziecięcych pytań. Dlaczego niedźwiedzie polarne są białe? Dlaczego nad miską z owocami latają małe muszki? Dlaczego kogut pieje? Dlaczego musimy spać? Dlaczego robią się kurzajki? Dlaczego dzieci boją się ciemności? Rozwiewając te i inne wątpliwości, autorka – lekarz weterynarii i pisarka – odkrywa przed czytelnikami wiele sekretów świata zwierząt i ludzi. Krótkie, rzeczowe, przystępnie napisane odpowiedzi stanowią wciągającą lekturę – i to nie tylko dla najmłodszych. Stają się również zaproszeniem do coraz dokładniejszego i lepszego poznawania otaczającego nas świata, w którym człowiek jest tylko jedną z wielu (a nie jedyną, jak się niektórym zdaje) istot. Co najważniejsze, książki Doroty Sumińskiej rozbudzają ciekawość i pokazują najmłodszym, że mają prawo pytać, a ich pytania są traktowane z powagą i szacunkiem.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Na nowy szkolny rok.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dlaczego ziewamy? I inne sekrety ludzi”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.