Jedziemy na wycieczkę

Autorzy: Peter Knorr & Doro Gobel
Wydawnictwo: Babaryba
Miejsce i rok wydania: Kraków 2018
Liczba stron: 14
ISBN: 978-83-629-6560-1

Zbliża się weekend, jest ładna pogoda, wyjeżdżamy więc na wycieczkę! Pojedziemy na wieś i do lasu, połowimy ryby w rzece, pobawimy się w indiańskiej wiosce, zajrzymy też do stajni, a wieczorem zrobimy ognisko oraz potańcówkę pod niebem pełnym gwiazd! Wybierzcie się z nami pograć w piłkę, pojeździć na rowerze, pouczyć się jazdy konnej, poplywać łódką i wybudować tipi… Już czas wruszyć w drogę, przygoda nas wzywa!

 (z materiałów wydawnictwa)

Opis

Tak, wiem: na rynku dostępne są dziesiątki tego rodzaju publikacji. Ale gdybym miała dokonać ich hierarchizacji, te dwa tomy znalazłyby się w czołówce.

Przede wszystkim dlatego, że wydają się po prostu miłe dla oka. Ładne. A myślę, że w przypadku książki zupełnie pozbawionej tekstu, estetyka ilustracji ma kluczowe znaczenie. Tutaj zaś każda rozkładówka została dobrze wyważona (zwłaszcza w przypadku Jedziemy na wycieczkę). Nie przytłacza nadmiarem postaci czy szczegółów, nie zniechęca ich karykaturalnością.

Ponadto tu naprawdę dużo się dzieje! Kolejne strony przynoszą nowe zaskoczenia, bawią, tętnią życiem i przygodami. Charakterystyczni bohaterowie z łatwością przykuwają uwagę, dzieci figlują i psocą, dorośli mierzą się z licznymi awariami, zwierzęta jak to zwierzęta – bywają po prostu nieprzewidywalne.

Obydwa tomy – zarówno Jedziemy na wycieczkę, jak i Statki, łodzie, motorówki – zasługują na co najmniej taką uwagę, jak słynna Ulica Czereśniowa.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 książek dla Wymagających. Część 2.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jedziemy na wycieczkę”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.