Opis
W roku Ireny Sendlerowej ilość osób pragnących lepiej poznać dzieje tej niezwykłej kobiety z pewnością wzrośnie. Tym, którzy poszukują przystępnej i rzetelnej biografii dla młodszych nastolatków polecam Listy w butelce – zwłaszcza, jeśli poszukują opowieści wzbogaconej o kontekst historyczny, dzięki której czytelnicy wyraźniej zrozumieją rolę i doniosłość czynów Ireny Sendlerowej. Jej historia budzi podziw, skłaniając równocześnie do zadumy – i to zarówno nad bezmiarem okrucieństwa, jak i bohaterstwa czy szlachetności ludzi.
Walorem publikacji jest również zamieszczona na końcu autentyczna korespondencja (m.in. list od Jana Pawła II, a także Szymona Płóciennika – szóstoklasisty, na którego wniosek Sendlerowa otrzymała Order Uśmiechu). Chronologię kolejnych wydarzeń pomaga uporządkować kalendarium życia Pani Ireny.
Chociaż jednak książka Anny Czerwińskiej-Rydel została wydana w ramach cyklu Wojny dorosłych – historie dzieci różni się od większości tomów serii. Po pierwsze: głównym bohaterem nie jest tu dziecko (jak było np. we Wszystkich moich mamach Renaty Piątkowskiej), lecz sama Sendlerowa. Po drugie: adresowana jest raczej do nieco starszych czytelników – przypuszczalnie uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej.
Karolina Mucha
(Recenzja stanowi fragment tekstu Książkowe śnieżynki. Pierwsze premiery 2018 roku!)
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.