Miasteczko z bajki

Autor: Dorota Gellner
Ilustrator: Jola Richter-Magnuszewska
Wydawnictwo: Papilon
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2017
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-271-1721-2

W zamieszkanym przez zwierzątka miasteczku ciągle dzieje się coś niezwykłego. Ropuszki szyją sobie
fartuszki, kurczaczki niosą paczki dla kaczki, a w kałuży prosiaczek pierze brudny kubraczek.

Dorota Gellner – znakomita autorka książek dla dzieci, tekstów piosenek i słuchowisk radiowych – zaprasza do miasteczka z bajki. Melodyjne, napisane rymowaną prozą teksty od razu wpadają w ucho najmłodszym, a pełne szczegółów ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej pozwalają śledzić losy bohaterów i samodzielnie zwiedzać to bajkowe miejsce.
„W kolorowej kamienicy jest mieszkanie gąsienicy. Wynajęła je w sobotę, zamieszkała zaraz potem. A jak weszła do mieszkania, to zabrała się do spania. Gdy pod kołdra się kręciła, to w poczwarkę się zmieniła…”

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Zabawne i zaskakujące.

Tak można opisać je najkrócej.

A szerzej?

Utkane z nieoczywistości, zabarwione fantazją, starannie wykończone rytmem i rymem. Jak małe, ozdobne serwetki nadają domowi przytulny i odświętny charakter, tak one upiększają nawet szary, ponury dzień. Swą nieoczywistością i nieschematycznością przypominają wiersze Danuty Wawiłow. I jak one – wpadają w ucho, wywołując przy tym uśmiech i rozbawienie.

Uroku książce dodają również ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej. Ciepłe, wesołe barwy z łatwością budzą sympatię czytelników. A charakterystyczne postacie, które na kolejnych rozkładówkach żyją niejako swoim życiem, pobudzają wyobraźnię i zachęcają do tworzenia własnych historii. Rola obrazków nie ogranicza się tu bowiem jedynie do ilustrowaniu tekstów – oczywiście nawiązują do poszczególnych wierszy i przedstawiają ich bohaterów, ale ukazują też bogactwo życia pozostałych mieszkańców Miasteczka.

Nic dziwnego, że ta starannie dopracowana, stworzona z fantazją i tak charakterystyczna publikacja zyskała uznanie recenzentów – zwłaszcza tych, którzy książki „testują” na własnych dzieciach. To właśnie przez nich Miasteczko z Bajki zostało uznane za jedną z najlepszych publikacji dla najmłodszych wydanych w 2017 r., zyskując drugie miejsce w rankingu Blog Top 2017.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Miasteczko z bajki”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.