Moje dwa kółka

Autor i ilustrator: Sebastian Pelon
Wydawnictwo: Tadam
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-949890-9-5

Moje dwa kółka – książka do nauki dorastania.

Piękny album w delikatnej tonacji, wzbogacony odrobiną fluorescencyjnego koloru pomarańczowego. Pełne życia ilustracje, sympatyczne postaci i poruszająca opowieść o rozwijaniu talentów to kwintesencja książki autorstwa Sebastien Pelon.

Opowieść bogata w emocje, zabawna i delikatna. Książka do nauki dorastania, stanowiąca podstawę do niejednej rozmowy.

Wspaniały album o nauce życia, wytrwałości i przyjaźni.

(z materiałów wydawnictwa)
Kategoria: Tagi: , ,

Opis

Ileż to upadków, rozbitych kolan, a często i potoków łez! Oj, ta lekcja rzadko bywa łatwa i bezbolesna. Ale potem… Cóż za radość i satysfakcja! Duma, zadowolenie. I wiatr we włosach oczywiście!

Nauka jazdy na rowerze to dla wielu ważne doświadczenie. Sebastian Pelon postanowił docenić jej wagę i upamiętnić przełom, jaki stanowi odpięcie dodatkowych kółek od dziecięcego roweru. Jego bogato ilustrowana, momentami komiksowa książka opowiada o chłopcu, który wysłany na dwór przez mamę, poznaje futrzaną kuleczkę w różowej czapeczce. I to Coś jeździ wraz z chłopcem na rowerze, a w końcu zjada jego dodatkowe kółeczka, by później wspierać go i podtrzymywać podczas prób utrzymania równowagi na dwukołowym pojeździe. Pociesza i przytula po upadku, opatruje rany, osłania przed deszczem… Ostatecznie uczestniczy nawet w wyścigach rowerowych!

Moje dwa kółka to zachęta do samodzielności. Pocieszenie i wsparcie na wyboistej ścieżce dorastania. Ostrzeżenie przed upadkami (których nie sposób całkowicie uniknąć), ale przede wszystkim – zachęta do wytrwałości. A może także i wyjścia z domu, wyruszenia naprzeciw przygodom?

Zamieszczony na końcu publikacji Dyplom dla superrowerzysty czyni z niej niepowtarzalny prezent, upamiętniający dzień, w którym dziecko zaczęło jeździć jak dorosły. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to dość kosztowny upominek. Cena okładkowa wynosi 39 zł.

 

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Na nowy szkolny rok.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Moje dwa kółka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.