Naciśnij mnie

Autor i ilustrator: Herve Tullet
Tłumacz: Marta Tychmanowicz
Wydawnictwo: Babaryba
Miejsce i rok wydania: Kraków 2011
Liczba stron: 59
ISBN: 9788393180530

Książka Hervé Tulleta szybko stała się międzynarodowym hitem. Została wydana już w 24 krajach, trafiła m.in. na listę bestsellerów „New York Timesa”. Autor oraz ilustrator Herve Tullet – ojciec trójki dzieci – potrafi sprawić, że jego ilustracje wręcz „rozmawiają” z dziećmi! Naciśnij mnie to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać……

 (z materiałów wydawnictwa)

Opinie

 1. Kasia

  Mam to szczęście, że mój starszy mól książkowy nie targa stron i zawsze ładnie odkłada bajki na swoje miejsce.
  Jest jednak taka książka, z którą można… WIĘCEJ.
  Pozycja ta przypłynęła do nas na fali: a słyszałam o niej tyle dobrego, że w końcu chciałam się przekonać czy dzieci rzeczywiście aż tak ją uwielbiają – powiedziała moja nieposiadająca dzieci koleżanka. O jakiej książce mowa i czy rzeczywiście dzieci ją uwielbiają? W przypadku naszej rodziny zdecydowanie TAK.
  Herve Tullet (francuski grafik i ilustrator urodzony w 1958 roku w Normandii) odpowiedzialny jest za potrząsanie, przechylanie, skakanie, klaskanie w dłonie, dmuchanie i wszelkie inne akrobacje dokonywane za pomocą swojego dzieła pt. Naciśnij mnie. Po zapoznaniu się z książką mogę z całą pewnością stwierdzić, że słowo nuda nie widnieje w słowniku słów autora (bo czyż można się nudzić będąc ojcem trójki dzieci? 😉 ). Jako mama i pedagog jednocześnie cieszę się niezmiernie, że do naszych rąk trafiła książka potrafiąca zaktywizować dziecko na tak wielu frontach. Nauka kolorów, rozwój motoryki małej, mnóstwo uśmiechu i radość z faktu, że książką można się wyśmienicie bawić. Same plusy 🙂
  Naciśnij mnie to pozycja, dla której zdecydowanie warto zrobić trochę miejsca w dziecięcej biblioteczce. Jest gwarancją dobrej zabawy dla maluchów w każdym wieku. Głównymi bohaterami książki są kropki, które zmieniają kolor, rosną, maleją, znikają i pojawiają się w zależności od tego co dziecko zrobi z książką. Przykładowo jeśli klaśnie w ręce, kropki na następnej stronie staną się większe.
  Starsze dzieci mają niesamowitą radość z interaktywnej książki, która w uroczy sposób zaprasza je do wspólnej zabawy. Te młodsze lubią patrzeć na wyraźne kontrastowe kropki. Dlatego właśnie, z lekkiej przekory do zdjęć zaprosiłam swoją młodszą pociechę.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.