Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie

Autor: Renata Piątkowska
Ilustrator: Katarzyna Bukiert
Wydawnictwo: BIS
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2014
Liczba stron: 120
ISBN: 978-83-7551-326-4

Niekiedy słyszymy historie o psach, które dokonały czegoś niezwykłego – uratowały człowieka, pomogły mu wyzdrowieć lub nie mogły się z nim rozstać. Takie przykłady psiej wierności, przywiązania i mądrości stały się inspiracją dla wzruszających i dających do myślenia opowiadań. Poznajcie górskiego ratownika Barry’ego i kundelka Czarusia, Reksa, który łowił ryby, terapeutę Bratka, wiernego Hachiko, przewodnika Karmela, sprytną Sabę, dzielnego Basko, Reksa i Dunaja, a także Imkę, najlepszą mamę pod słońcem. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy kochają psy!

z materiałów wydawnictwa

Opis

Najwierniejsi z wiernych

Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy,
by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy (Marek Majewski)

Mijając je na chodniku, na ogół nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi. Jeśli już, to oceniamy wygląd, umaszczenie, wielkość, czasami współczując właścicielom, że mimo deszczu, wiatru czy śniegu muszą towarzyszyć swemu czworonogowi podczas spaceru.

Chyba że sami pokochaliśmy kiedyś psa.

To zmienia perspektywę. Wtedy wiemy, jak wiele dobra skrywają te często niepozorne kształty.

O tym właśnie pisze Renata Piątkowska w swojej najnowszej książce: Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie. Każde z zamieszczonych tu opowiadań (inspirowanych prawdziwą historią!) prezentuje sylwetkę psa, który dokonał czegoś niezwykłego, zdumiewając swoją odwagą, ufnością, oddaniem, bezinteresownością, a przede wszystkim – wiernością.

Warto poznać każdego ze sportretowanych (także graficznie) dziesięciorga bohaterów. Wielu z nich zapamiętamy pewnie na długo. Jak Barry’ego – ratownika górskiego, Czarusia, który uratował przed zamarznięciem małą Hanię oraz Imkę – zastępczą mamę dla… jeży. Trudno też wymazać z pamięci najwierniejszych z wiernych: Dunaja, który mimo głodu, pragnienia, słoty i zimna przez trzy dni warował u boku potrąconego przez samochód przyjaciela czy Hachiko, dziesięć lat (!) wypatrującego na dworcu swego pana.

Najwierniejsi przyjaciele to książka z wielu względów godna polecenia: starannie wydana, wzruszająca, napawająca optymizmem, o bogatej, wartościowej treści. W dodatku doskonale nadaje się dla najmłodszych adeptów czytelnictwa: duża czcionka, proste i krótkie zdania oraz stosunkowo liczne ilustracje ułatwią im samodzielną lekturę.

Bo książka przeznaczona jest oczywiście dla dzieci. Ale do lektury zachęcam też starszych czytelników. Pewnie podczas lektury i w ich oczach nieraz pojawią się łzy.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.