Nauka liczenia

Autor: Agnieszka Łubkowska
Ilustrator: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 140
ISBN: 978-83-10-13082-2

Nauka liczenia jeszcze nigdy nie była tak prosta!
“Nauka liczenia” zawiera wskazówki dla rodziców oraz interesujące ćwiczenia i zabawy, które ułatwią dziecku opanowanie podstaw liczenia.
Specjalna konstrukcja i forma książki pomagają skupić się na konkretnym zagadnieniu. Całość jest podzielona na 5 części: dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i różności matematyczne, w których dziecko oswaja się z ułamkami, odczytywaniem godziny na zegarze, a także szacowaniem długości.
W każdym rozdziale znajdują się tłumaczenie danego działania oraz ćwiczenia. Dodatkowe zabawy sprzyjają utrwalaniu wiedzy, wspomagają pamięć i koncentrację.
Książka zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli czy terapeutów.
(z materiałów wydawnictwa)

Opis

O uprzedzeniach wobec matematyki chyba nie warto pisać. Wiadomo, że w wielu osobach (zwłaszcza tych, które maturę mają jeszcze przed sobą) budzi ona lęk. Czasem nawet wywołuje koszmary. A takie problemy zaczynają się często bardzo wcześnie.

Dlatego początek nauki ma tu znaczenie kluczowe. To on w dużej mierze determinuje samoocenę dzieci oraz ich późniejsze nastawienie i (nie)chęć do liczb. Warto więc właśnie wtedy zainwestować najwięcej. W korepetycje? Skąd! We wspólnie spędzany czas i matematyczne zabawy.

Nauka liczenia to zbiór gotowych, a przede wszystkim sprawdzonych pomysłów. Dzięki nim dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie stanie się zrozumiałe i całkiem przyjemne. Autorka zdradza sprytne pomysły, jak zrozumieć i ułatwić sobie dokonywanie operacji matematycznych. A wszystko to z pomocą drobiazgów – koralików, kasztanów, żołędzi, śliwek, klocków, domina, monet, a nawet… wytłoczki na jajka. Nie od dziś wiadomo, że namacalne przykłady ułatwiają pojmowanie abstrakcyjnych idei. Ale prawdziwa moc porad Agnieszki Łubkowskiej tkwi gdzie indziej. To miła, przyjazna atmosfera, wspólne zabawy i żarty sprzyjają oswojeniu tego, co z pozoru wydaje się trudne i niezrozumiałe.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Na nowy szkolny rok.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Nauka liczenia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.