Opowiem ci, mamo, co robią psy

Autor i Ilustrator: Paulina Wyrt
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-10-13176-8

Poznaj Felera, trochę nieokrzesanego, ale uroczego psiaka, któremu dom i miłość ofiarowuje sympatyczna Lila. Wprawdzie musi nad nim jeszcze trochę popracować (na przykład nauczyć go, że kot to też przyjaciel), ale jest na dobrej drodze. A radość z posiadania tak wiernego druha wynagradza wszelkie trudy.

“Opowiem ci, mamo, co robią psy” to zabawna książka obrazkowa nie tylko o Felerze. Wraz z bohaterami odwiedzisz weterynarza, salon piękności, plac zabaw dla zwierząt i wiele innych ciekawych miejsc. Dowiesz się, jak odpowiedzialną pracę wykonują niektóre psy, poznasz ich rasy, zwyczaje i umiejętności. Nauczysz się także opiekować tymi zwierzętami, a przy okazji sprawdzisz swoją spostrzegawczość, wyszukując ukryte szczegóły i rozwiązując zagadki.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Były już mrówki, żaby, pająki (skądinąd bardzo ciekawe stworzenia), koty. W świetnej serii „Opowiem ci, mamo” wreszcie doczekaliśmy się tych, które są naszymi wielkimi przyjaciółmi – psów.
Znajdziemy tutaj krótką historię gatunku, przedstawienie wybranych ras, zachętę do szukania swoich przyszłych pupili w schronisku czy informacje o psach pracujących. Także wiele faktów, które warto znać niezależnie od tego, czy mamy psy w domu, czy tylko czasem stykamy się z nimi w przestrzeni publicznej – np. te dotyczące mowy ciała.
To wszystko przedstawione w formie krótkich tekstów i ilustracji obfitujących w szczegóły. A żeby się nie nudziło – labirynty, które pozwalają czytelnikowi samemu dojść do określonej wiedzy, gra planszowa (Feler i Lila na spacerze), zabawa w wyszukiwanie rozmaitych szczegółów, a nawet bardziej kreatywne i ambitne zadania – wymyślanie nazw ras dla sierściuchów przedstawionych na obrazku.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Recenzja stanowi fragment tekstu NUDDZĘĘĘĘSIĘĘĘĘ! – O NIE!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opowiem ci, mamo, co robią psy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.