Pobaw się z Fafikiem

Autor i ilustrator: Robert Trojanowski
Wydawnictwo: 
CED
Miejsce i rok wydania: 
Poznań 2018
Liczba stron:
56
ISBN:
978-83-271-0304-8

Fafik to sympatyczny psiak, który uwielbia się bawić.
Pobawisz się z nim?
Książeczka ma na celu w radosny sposób nauczyć małe dziecko koordynacji ruchowej, rozpoznawania kierunków prawo-lewo, a także, dzięki dużym literom samodzielnego czytania.
Czas spędzony na wspólnym odkrywaniu przygód Fafika to czas pełen radości i kreatywnej, interaktywnej, zabawy i nauki.
To książka, w której mieszka piesek, którego trzeba przytulić, pogłaskać, podrapać, obudzić i położyć do snu.

(z materiałów wydawnictwa)

 

Opis

Znacie Naciśnij mnie albo inne książki Herve Tulleta? Jeśli należycie do licznego grona ich miłośników, być może zainteresuje was pojawienie się przypominających je rodzimych publikacji. Jak np. Pobaw się z Fafikiem Roberta Trojanowskiego. Ten żółty piesek ma szansę wzbudzić sympatię małych czytelników, wykonując ich kolejne polecenia (aportując, kładąc się) i poddając czułym zabiegom (głaskaniu, bujaniu). Zaś podczas obserwowania jego typowo psich zachowań, dzieci z całą pewnością nie będą się nudziły. Muszą przecież klaskać, machać, głaskać i oczywiście obracać kartki – zawsze odpowiednią rękę. Książka stanowi bowiem ciekawy trening odróżniania prawej i lewej strony. Prawdopodobnie po zakończeniu lektury (lub kilkukrotnym jej powtórzeniu) nikt – ani mały, ani duży – nie będzie miał już z tym problemów!

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Najrozmaitsze. Premiery lutowe.

Opinie

  1. Patrycja Iwanicka

    Książka “Pobaw się z Fafikiem” jest po prostu wspaniała. Mój 2.5 roczny syn Marcel od razu pokochał tego słodkiego psiaka. Książka jest bardzo ciekawa, uczy i bawi. Ja i synek bardzo chętnie ją czytamy. Tekst jest zrozumiały a ilustracje śliczne. Książka “pobaw się z Fafikiem” jest na prawdę fascynująca. Idealne połączenie nauki po przez zabawę. Synek chętnie wykonuje polecenia. Oczywiście myli jeszcze prawą rączkę z lewą, ale chodzi o to,że książeczka motywuje malucha. Z czystym sumieniem polecam tę wspaniałą książkę.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.