Pompon w rodzinie Fisiów

Autor/Ilustrator: Joanna Olech
Wydawnictwo: Znak
Miejsce i rok wydania: Kraków 2013
Liczba stron: 140
ISBN:978-83-240-1943-4

Pompon, czyli właśnie ten smok, pojawił się w rodzinie państwa Fisiów przez odpływ umywalki i już u nich pozostał. Szybko rósł i rozwijał się intelektualnie, by stać się wygadanym, bezczelnym smokiem o bardzo twórczych, czasem niebezpiecznych pomysłach, które wcielał w życie. Miał dwoje oddanych opiekunów – dzieci państwa Fisiów – Malwinę i Gniewosza, którzy pewnego dnia zabrali go nawet na zieloną szkołę.

Książka przeznaczona dla dzieci w wieku 6–10 lat, napisana z wielkim poczuciem humoru, jest też zbiorem świetnych obserwacji życia rodzinnego i satyrą na dzisiejszą rzeczywistość. Joanna Olech jest także autorką ilustracji.

(z materiałów wydawnictwa)

Opinie

  1. Hanna Pietrzak-Trzcińska

    Recenzja Konrada nagrodzona w konkursie Książki bez kwarantanny:
    Dzień dobry.
    Mam na imię Konrad, mam 8 lat i chciałbym opowiedzieć Wam o książce którą niedawno przeczytałem. Książka ta nosi tytuł ,,Pompon w rodzinie Fisiów’’, a jej autorką jest Joanna Olech. Bohaterem książki jest jak mówi tytuł Pompon. Pewnego dnia wychodzi On z odpływu umywalki w mieszkaniu Malwiny i Gniewosza Fisiów. Jest maleńki i wystraszony, ale szybko się przyzwyczaja do nowej sytuacji. Dzieci ukrywają go przed rodzicami w skrzyni na pościel, gdzie zrobiły mu wygodne i przytulne posłanie. Z czasem bardzo się zaprzyjaźniają. Pompon zaczyna mówić, jest niesłychanie sprytny i mądry. Przysmakiem mojego bohatera są korniszony, uwielbia układać pasjansa i bardzo nie lubi kotów, uważa, że koty to głupki, a jak się później okaże bez niczyjej wiedzy pod kryptonimem ,,Dragon’’ pisze bloga na komputerze. Wyjeżdża z dziećmi na zieloną szkołę, gdzie nieźle narozrabia. Jeżeli chcecie dowiedzieć się kim jest Pompon, co stanie się kiedy o jego istnieniu dowiedzą się rodzice Malwiny i Gniewosza i jaka będzie ich reakcja na tak nietypowego gościa, czym dla Sułtana kota Cioci Michasi i złotego medalisty w konkursie kociej piękności zakończy się spotkanie z Pomponem i jak poszło mu pisanie bloga, musicie przeczytać sami. To bardzo zabawna książko pełna zabawnych historyjek z życia mojego bohatera które rozbawią Was do łez a zakończenie jest bardzo zaskakujące. Zapraszam wszystkich do lektury.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.