Przepraszam, czy jesteś czarownicą?

Autor: Emily Horn
Ilustrator: Paweł Pawlak
Wydawnictwo: Muchomor
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2015
Liczba stron: 32

Czarny kot Herbert czuje się nieco samotny, chętnie więc przesiaduje w bibliotece publicznej. Pewnego dnia dowiaduje się z Encyklopedii czarownic, że czarownice lubią czarne koty. Ale jak ma znaleźć czarownicę, skoro nigdy żadnej nie widział?

“Przepraszam, czy jesteś czarownicą?” – pyta Herbert kolejne osoby; skutki są jednak opłakane. Zrezygnowany wraca do biblioteki… a tam czeka go niespodzianka!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Oto prosta i krótka opowieść sprawiająca radość najmłodszym i dająca nadzieję samotnym. W dodatku promująca biblioteki publicznej – jako miejsca, w których ogrzać mogą się nawet najbardziej samotne istoty, znajdując dla siebie ciepły, przytulny kąt, pełnbo dobrych książek, a nawet – dom. Nic więc dziwnego, że dzieło Emily Horn i Pawła Pawlaka z taką łatwością podbija bibliotekarskie serca 😉

Tych zaś, którym nie brakuje ani ciepła, ani towarzystwa, może skłonić do uważniejszego rozglądania się wokół i dostrzegania tak często niezauważanych, przemykających cichcem przez naszą codzienność istot. Zwłaszcza tych, którym przypisano dość sztywne etykietki.

Karolina Mucha

Fragment tekstu 7 książek o kotach.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przepraszam, czy jesteś czarownicą?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.