Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie

Autor: ks. Jan Twardowski
Ilustrator: Elżbieta Kidacka
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Miejsce i rok wydania: Poznań 2017
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-8065-083-1

Co to jest rodzina? Czy pies też do niej należy? Czy można kochać i smucić się? Czy można kochać i być surowym? Czy można kochać i czasem się kłócić? Kim jest mamusia? Czy pochwaliłeś kiedyś swoją mamusię? Czy wiesz, że mamusia ma cudowne oczy? Pomyśl, jaki jesteś wobec swojego tatusia? Czy myślisz o nim? Czy modlisz się za niego? Czy babcia jest królową? Kiedy dom rodzinny jest miłością?

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Rodzina to najbliżsi sobie ludzie, którzy powinni się zawsze kochać. Tak bardzo muszą się kochać, że nawet gdyby się smucili, płakali, kłócili się, byli dla siebie surowi, to i tak się kochają.

Rodzina wtedy jest szczęśliwa, gdy wszyscy się w niej kochają. Pomimo wszystko.

POMIMO WSZYSTKO – tak wiele można wyrazić za pomocą dwóch słów! To one właśnie oddają przesłanie tekstów księdza Jana, zebranych w książce Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie. Dużo tu mowy o czułości, codziennej trosce, zabieganiu, ale i sprawach najważniejszych – o Bogu, świętych wzorach, czystym sercu, dobroci. Wiele tu łez i smutku – bo opowiadając o życiu rodzinnym, chwaląc mamusie i tatusiów, ksiądz Jan nie zapomina o tym, jak często trudno okazać cierpliwość i zrozumienie najbliższym. Pokazuje piękno i wartość rodziny (nie zawsze przecież doceniane!) i uwrażliwia dzieci na wyzwania, przed jakimi stają ich rodzice. Wyjaśnia, czemu bywają surowi, dlaczego czasem płaczą, a czasem krzyczą.

Opowiada delikatnie, z wyczuciem, ale konsekwentnie.

Przypomina, że Pan Bóg stworzył rodzinę po to, abyśmy uczyli się kochać. A prawdziwa miłość jest trudną sztuką.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Na nowy szkolny rok.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Siedem łyżeczek. Rozmowy o rodzinie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.