W sercu lasu. Wędrówki po lasach świata

Autor: Christiane Dorion
Wydawnictwo: Papilon
Miejsce i rok wydania: Poznań 2020
Liczba stron: 64
ISBN:  978-83-271-0444-1

Serce lasu bije pośród drzew! Słyszysz?

Wybierz się na wędrówkę po różnorodnych lasach świata – od wiecznie zielonej tajgi na północy po tropikalną dżunglę wzdłuż równika. Poznaj stworzenia, które zamieszkują dziuple, norki i inne zakamarki. Odkryj, kto trzepocze skrzydłami w koronach drzew, a kto myszkuje w wilgotnej ściółce. Zachwyć się bogactwem leśnych kolorów, dźwięków i zapachów.

Dzięki książce dowiesz się m.in., kto rozsiewa nasiona, co las daje naszej planecie, dlaczego ważna jest ochrona przyrody, jak wyglądają lasy podczas zmieniających się pór roku. Poznasz wiele gatunków zwierząt i drzew. Sprawdzisz też, w jaki sposób samodzielnie posadzić drzewo.
Przystępny tekst i pełne szczegółów ilustracje ułatwią zapamiętanie licznych ciekawostek oraz sprawią, że nauka nie pójdzie w las.

Las to zielone płuca Ziemi. Poznaj go i uszanuj.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Zdarzają się czytelnicy – nawet bardzo, bardzo młodzi – których interesują wyłącznie publikacje popularnonaukowe. Zwłaszcza przyrodnicze. Chyba właśnie dlatego takie nowości wydawnicze dość regularnie pojawiają się na rynku.

Ciekawą propozycję stanowi książka W sercu lasu. Autorki zapraszają do odbycia wędrówki po lasach świata. Na kolejnych, bogato ilustrowanych stronach ukazują m.in. etapy powstawania drzew, zmiany, jakie zachodzą w różnych porach roku, gatunki drzew (liściastych, iglastych, tropikalnych). Prezentują dziuple, norki i inne zakamarki, sekretne życie ściółki, liczne rośliny oraz zwierzęta, które nie tylko zamieszkują las, ale też przyczyniają się do jego rozrastania.

W sercu lasu to książka do wielokrotnego oglądania, przekazująca nie tylko wiedzę, ale też – zwłaszcza za sprawą ilustracji Jane McGuinness – miłość do lasu i fascynację przyrodą.

Karolina Mucha

Fragment wpisu Na Dzień Dziecka – dla ciut starszych

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W sercu lasu. Wędrówki po lasach świata”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.