Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach

Autorzy: Teresa Blanch, Anna Gasol
Ilustrator: Valentí Gubianas
Tłumacz: Marta Szafrańska-Brandt
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-10-13343-4

“Wielka księga wartości” to szesnaście niezwykłych opowieści, dzięki którym nauczymy się stawiać czoła trudnym sytuacjom i szukać ich rozwiązania. Dowiemy się, na czym polegają tolerancja, uprzejmość, solidarność, szczerość oraz empatia i jakie mają znaczenie w życiu każdego człowieka. Odkryjemy też, jak ważne jest akceptowanie siebie.

To książka, którą można czytać bez końca. To książka, która uczy nas zrozumienia i empatii. To książka, która pokazuje, jak żyć.

Przepięknie zilustrowana “Wielka księga wartości” pomoże również dorosłym, którzy chcieliby w przystępny sposób opowiedzieć dzieciom, czym kierować się w życiu.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Dla niektórych (wielu?) pozory stanowią mur nie do przebicia. Zatrzymują ich uwagę, zniechęcając do poszukiwania przyczyn nietypowych postaw i zachowań. Zresztą, łatwo mówić o potrzebie empatii czy tolerancji posługując się ogólnikami. Trudniej piękne teorie przełożyć na konkretne działania.

Wielka księga wartości zawiera szesnaście opowiadań – o tolerancji, życzliwości, wysiłku, solidarności, uczciwości… Występują w nich różni bohaterowie, zmienia się też klimat prezentowanych historii. Z pewnością jednak wszystkie stanowią dość oryginalne opowieści. Współczesnym polskim dzieciom niekoniecznie łatwo będzie utożsamić się z dziewczynką, która na mieszkanie w internacie zarabia pracą w kuchni czy sprzątaniem toalet. Albo z wędrującą po świecie córką parasolnika. Albo Mią, mieszkającą w domku z drzewa i kartonu. Jednak – jak to bywa z literaturą – świat fantazji i wyobraźni zachęca do otwarcia drzwi w głąb siebie, do dokonania pewnych przewartościowań, poszerzenia horyzontów.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 książek dla Wymagających. Część 2.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.