Wielka księga wiedzy. Co za historia

Autorzy: Laura Cowan, Sam Baerlement
Ilustrator: Wesley Robins
Tłumacz: Agata Byra
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-8073-885-0

Jak wyglądało życie ludzi w dawnych czasach? W co się ubierali? Jak się przemieszczali? Przyjrzyj się uważnie miastu z naszej książki, jak zmieniało się przez wieki. Spotkasz tam różnych ludzi, wykonujących różne zawody – biednych i bogatych, służących i marynarzy, wikingów i Rzymian, a nawet pojmanego pirata!

„Wielka księga wiedzy” to ciekawa seria encyklopedii obrazkowych dla dzieci. Każdy tom ma temat przewodni. Książki zbudowane są na zasadzie infografik. Wiedza przekazywana jest w sposób ciekawy graficznie i bardzo przystępny – w formie krótkich wypowiedzi i opisów. Książki wypełnione są informacjami, których dziecko nie zdobędzie w szkole.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Książka obrazkowa, uzupełniona małą ilością tekstu. Autorki prowadzą czytelnika w głąb dziejów pokazując, jak wyglądało życie dawniej. Czytając (i oglądając) cofamy się w czasie od gwarnego miasta lat 20- tych dwudziestego wieku, poprzez szesnastowieczny port aż po obóz z epoki kamienia. Oczywiście nie sposób pokazać tak długiej historii na kilkunastu stronach, dlatego kluczem są znaczące w dziejach przełomy – jak rozwój miast na skutek rewolucji przemysłowej,  handlu i żeglugi po odkryciach geograficznych czy rozkwit uniwersytetów i upowszechnienie książek po wynalezieniu pras drukarskich.

Rozkładówki dotyczące życia ludzi w konkretnych miejscach pokazują głównie życie codzienne – a scenki przypominają odrobinę komiks. Tu ktoś kupuje żywność na targu, inny gdzieś spieszy. Przepleciono je rysowanymi zestawieniami tematycznymi pokazującymi jak zmieniał się przez lata sposób podróżowania, ubierania czy rozwój budownictwa – od namiotów po drapacze chmur.

Na końcu czeka na czytelnika zadanie na spostrzegawczość – wyszukiwanie pojedynczych wskazanych scenek, które były zamieszczone na wcześniejszych stronach.

Recenzja stanowi fragment tekstu:

IDEALNY KALENDARZ ADWENTOWY CZ. 2.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wielka księga wiedzy. Co za historia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.