Opis
Ma wiele zalet. Jest lekki, wytrzymały, łatwy do formowania, wodoodporny, wygodny w transporcie. Pojazdom pozwala na pokonywanie większej odległości przy zużyciu mniejszej ilości paliwa. Znajduje wielorakie zastosowanie w medycynie.
Wad może nie jest tak wiele, ale wydają się dość zasadnicze. Przede wszystkim – po użyciu trudno się go pozbyć. Spalany – zatruwa powietrze. Wyrzucony – rozkłada się nawet do tysiąca lat. A czy przy tej ilości plastiku, jaką wyrzucamy każdego dnia, za tysiąc lat zostanie na Ziemi miejsce dla czegoś poza nim?
Autorzy książki Plastik fantastik? podejmują próbę całościowego przedstawienia „plastikowego problemu”. Podkreślają liczne zalety tego tworzywa, wskazują jego wady i zagrożenia, jakie powoduje (przyczyniając się do śmierci m.in. żółwi morskich, fok, małych albatrosów), przedstawiają konkretne przykłady ograniczenia jego zużycia. Ukazują więc kwestię plastikowych odpadów jako problem, który należy rozwiązać. Dzięki temu nie pozostawiają swych młodych czytelników z czarną wizją totalnie zaśmieconej i zniszczonej planety. Raczej skłaniają ich do
bardziej świadomego i uważnego dokonywania codziennych wyborów.
Liczne ilustracje czytelnie i obrazowo przedstawiają poszczególne zagadnienia. Niewielka ilość i rzeczowość tekstu sprawiają, że książkę można przeczytać bardzo szybko. Ważne – by na długo zapamiętać.
Karolina Mucha
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.