100 głupich pytań dla bystrzaków

Autor: Stéphane Frattini
Ilustrator: Robbert
Tłumacz: Natalia Sikora
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 208
ISBN: 78-83-10-13322-9

Dlaczego wolimy czekoladę od warzyw? Gdzie znikają skarpetki? Czy w puszce karmy dla kotów są myszy? Jak się robi paski na paście do zębów?

Oto książka, która odpowie na wszystkie głupie pytania! Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nierozsądne, ale kiedy przyjrzymy im się bliżej, wcale nie są takie błahe!
To jak, zaczynamy?

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Jest taki gen, który u dzieci na ogół bywa dominujący, a potem często zanika. Nazywa się Ciekawość. Wszyscy znamy te ciągnące się w nieskończoność pytania: a dlaczego? a po co? Jeśli chcecie choć krótkiego wytchnienia od nich – koniecznie podsuńcie dziecku tę książkę.
Autorka zebrała w tym tomie przedziwne zagadnienia z różnych dziedzin nauki i życia, które często zaprzątają głowy naszych pociech. Dlaczego mamy pięć palców, a nie siedem? Czemu kurz ciągle wraca? Jak się robi paski na paście do zębów? Dlaczego mleko jest białe? I wiele, wiele innych.
Wbrew dość przewrotnemu tytułowi – wcale nie są one głupie (podobno takie bywają tylko odpowiedzi – ale na pewno nie w tej książce!).
Uwaga! Nie spodziewajcie się banalnych, prostych wyjaśnień. Autorka uzasadnia fakty podając wiele naukowych szczegółów (dlatego książka bardziej nadaje się dla bystrzaków 10+). Jestem pewna, że niektóre mogą odrobinę zaskoczyć – nawet tych starszych czytelników. Jest to jednak fascynująca podróż przez codzienność, która okazuje się bardzo interesująca, jeśli tylko spojrzy się na nią z punktu widzenia badacza.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Recenzja stanowi fragment tekstu NUDDZĘĘĘĘSIĘĘĘĘ! – O NIE!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „100 głupich pytań dla bystrzaków”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.