101 eksperymentów z wodą

Wydawnictwo: Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2010
Liczba stron: 136
ISBN: 978-83-7442-982-5

Opis

Tajemniczy świat natury

Bywa, że przyroda zachwyca nas swoim pięknem. Bywa, że przeraża potęgą żywiołów. Ale przeważnie pozostaje po prostu niezauważona, wydaje się czymś tak naturalnym, odwiecznym, zwyczajnym, że aż niegodnym uwagi. Poza ekstremalnymi sytuacjami, mało kto uświadamia sobie, jak wiele w niej siły i zagadkowości.

Tym, którzy pragną lepiej poznać naturę, polecam dwie znakomite publikacje Wydawnictwa „Jedność” – 101 eksperymentów z wodą oraz 101 eksperymentów z roślinami. Już sama szata graficzna – pełna wesołych i barwnych ilustracji, a do tego z jasno określoną strukturą – zachęca do dokładniejszego zapoznania się z książkami. A ich treść zafascynuje chyba każdego czytelnika – niezależnie od wieku.

Obydwie pozycje zawierają po 101 eksperymentów, z których wszystkie zostały dokładnie opisane (wyszczególniono potrzebne przedmioty, sposób postępowania, zachodzące reakcje oraz powody takiego a nie innego przebiegu doświadczenia). Istotną rolę odgrywają również ilustracje, tym bardziej, że zamieszczone tu obrazki są nie tylko przyjemne dla oka, ale również znacząco ułatwiają przeprowadzanie poszczególnych eksperymentów. Ponadto trudniejsze zadania zostały opatrzone adnotacją: poproś osobę dorosłą o pomoc, a w przypadku innych zaznaczono, czy muszę być wykonywane w terenie lub o określonej porze roku. Jednak zdecydowana większość doświadczeń nie wydaje się skomplikowana, może być przeprowadzana samodzielnie i to w warunkach domowych, bez użycia drogich czy trudno dostępnych materiałów.

Jaką siłę ma kropla wody? Czy igloo stopnieje, gdy w jego wnętrzu zapali się świeczkę? Co tak naprawdę parzy w pokrzywie? Dlaczego łzawią oczy, gdy obiera się cebulę? Czemu jesienią liście opadają z drzew? To tylko kilka z ponad dwustu pytań, na które można znaleźć odpowiedzi w 101 eksperymentach…

Niewątpliwie książki te należą do grupy tych, którymi warto obdarowywać swoje pociechy. Choćby dlatego, że dzięki nim będą mogły poznać prawa przyrody, o których wielu dorosłym nawet się nie śniło!

Karolina Mucha

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „101 eksperymentów z wodą”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.