Anioł stróż od wszelkich wypadków

Autor: Gaby Scholz
Ilustrator: Marion Elitez
Tłumacz: Alicja Łukoszek
Wydawnictwo: Debit
Miejsce i rok wydania: Bielsko-Biała 2010
Liczba stron: 44
ISBN: 978-83-7167-749-6

Opis

Niewidzialny obrońca

Siniaki, obtarte kolana, stłuczone palce. Chyba każda mama może potwierdzić, że dzieci mają niebywałą zdolność do pakowania się w kłopoty. I niestety, kiedy tylko maluchy nauczą się samodzielnie przemieszczać, nawet przysłowiowe „oczy wkoło głowy” nie wystarczają. Trudno przewidzieć, w którym momencie uwagę malca przyciągnie kontakt, zbyt długi obrus, zwisający kabel, czy niedomknięta szuflada. W takich chwilach niejednemu rodzicowi przydałby się pomocnik – i to nie byle jaki!

Spełnieniem marzeń wielu mam mógłby być Błękitek, główny bohater książeczki Anioł stróż od wszelkich wypadków, który po ukończeniu specjalnej szkoły archanioła Michała, został wysłany na ziemię, by dzień po dniu ochraniać małą Eleonorę.

Na początku Błękitek trochę się nudził – Lena głównie jadła i spała. Jednak kiedy tylko dziewczynka zaczęła samodzielnie chodzić, przygody posypały się lawinowo. Oj, nieraz aniołek porządnie najadł się strachu, ratując swoją podopieczną z opresji! Jednak każde niebezpieczeństwo okazywało się mieć ostatecznie i pozytywny aspekt – uczyło Lenę, jak bardziej dbać o swoje bezpieczeństwo i jakich zasad należy bezwzględnie przestrzegać.

Książeczka godna polecenia jako wspólna lektura dla rodziców i dzieci. Tym bardziej, że zabawne ilustracje mogą zachwycić zarówno małych, jak i dużych, a kłopoty, w jakie wpada Lena stanowią znakomitą inspirację do rozmowy, która uchroni maluchy od podobnych przeżyć. Bo lepiej, by pewne przygody znały tylko z książek.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Anioł stróż od wszelkich wypadków”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.