Atlas cudów świata

Autor: Ben Handicott
Ilustrator: Lucy Letherland
Tłumacz: Anna Studniarek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2020
Liczba stron: 88
ISBN: 978-83-10-13399-1

Uruchom wyobraźnię i wyrusz w pełną przygód podróż dookoła świata.
Na każdym kontynencie zobaczysz oszałamiające cuda przyrody bądź wytwory ludzkiego geniuszu. Poznasz 31 niezwykłych miejsc na Ziemi. Zdobędziesz Mount Everest, opuścisz się na dno Rowu Mariańskiego, przemierzysz Dolinę Śmierci i zwiedzisz Zakazane Miasto – wystarczy, że pozwolisz tej książce pobudzić twoją fantazję.
“Atlas cudów świata” jest bogato ilustrowany i zawiera setki faktów oraz ciekawostek.

z materiałów wydawnictwa

Opis

Wodospady, wulkany, najwyższe szczyty, morskie rozpadliny – z jednej strony. Pałace, mury, drapacze chmur, świątynie, miasta, piramidy – z drugiej. Ileż cudów mieści nasza niezwykła planeta!

Oczywiście Atlas cudów świata prezentuje tylko pewną ich część. Ale i tak ich ilość jest zdumiewająca. Każdy z kontynentów ma w sobie tyle niezwykłości, że podróżując – choćby palcem po mapach – trudno wyjść z podziwu nad różnorodnością i monumetalnością zarówno dzieł natury, jak też człowieka.

Dużą zaletą publikacje jest jej format (w pewnym sensie monumentalny ;), przejrzystość, uporządkowanie informacji, przy równoczesnej próbie oddania klimatu każdego z prezentowanych miejsc. Warto również docenić zamieszczane na każdej rozkładówce mapy oraz starannie opracowany indeks. Wszystko to sprawia, że Atlas cudów świata nie tylko fascynuje, ale dostarcza również konkretnej wiedzy – prezentowanej w postaci krótkich ciekawostek. To kolejny dowód na to, że książki popularnonaukowe mogą być tak interesujące, iż nie sposób się od ich lektury oderwać.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Atlas cudów świata”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.