Bjorn Morfir

Autor i Ilustrator: Thomas Lavachery
Tłumacz: Natalia Wiśniewska
Wydawnictwo: Adamada
Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2018
Liczba stron: 208
ISBN: 978-83-7420-867-3

Zawsze drugi. Wiecznie w cieniu brata. Nieśmiały chłopiec, który nawet nie wie, jak obchodzić się z bronią, musi stanąć do walki. Przezwycięży strach, który nie pozwala mu uwierzyć w siebie? Wystarczy mu sił, by wziąć odpowiedzialność za najbliższych? Będzie na tyle odważny albo szalony, żeby zmierzyć się ze Śnieżycą?

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Powieść przygodowa (miejscami wręcz katastroficzna), bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. A może historia o poszukiwaniu w sobie siły i odwagi?
Gdy Śnieżyca atakuje osadę, w której mieszka z rodziną Bjorn szybko okazuje się, że w skrajnej sytuacji ludzie zaczynają zachowywać się inaczej niż na co dzień. Główny bohater – nieśmiały i słabowity – odnajduje w sobie siłę na ratowanie najbliższych. Dotąd pozostający w cieniu odważnego starszego brata Gunnara – teraz dzięki pomysłowości, otwartemu umysłowi oraz męstwu – ma szansę na ocalenie życia mieszkańcom swego domu. Bo jest morfirem – czyli osobnikiem słabym, strachliwym, który pewnego dnia, zwykle w wyniku wyjątkowego zdarzenia, niejako „budzi się” i dokonuje wielkiego czynu.
Czytelnik powinien znaleźć w tej opowieści nadzieję – że każdy z nas może mieć w sobie ukryty potencjał, który kiedyś zostanie odkryty.

Jednak znajdziemy tutaj równocześnie pewne ostrzeżenie – ludzie niekoniecznie akceptują nieprzeciętne zdolności innych – i warto wiedzieć, że z powodu niskich pobudek mogą chcieć w takim przypadku zaszkodzić.

Warto wspomnieć też o wątku Śnieżycy. Uosabia Zło – opowieść daje akcent na to, że potrafi się ono szybko rozprzestrzeniać, łatwo mu ulec, kusi, a gdy złapie w swoje szpony – nie chce puścić.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Recenzja stanowi fragment tekstu NUDDZĘĘĘĘSIĘĘĘĘ! – O NIE!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bjorn Morfir”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.