Bruno i siostry

Autor: Dorota Suwalska
Ilustrator: Przemysław Liput
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 208
ISBN: 978-83-10-13300-7

Bruno, miłośnik literatury gotyckiej i muzyki rockowej, ma mnóstwo kłopotów z siostrami, osiemnastoletnią Kaśką i rezolutną siedmiolatką Miłką. Do tego niedawna przeprowadzka ze stolicy do podmiejskich Brzezin sprawia, że ten małomówny szóstoklasista okazuje się całkiem gadatliwy w swoim dzienniku, w którym bez skrupułów ujawnia rodzinne sekrety i obsmarowuje swoje siostry… Ale czy mógłby bez nich żyć?
Sympatyczna, ciepła i pełna humoru książka idealna do szkolnego plecaka.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Tym, którzy w literaturze szukają przede wszystkim przyjemnej rozrywki, polecam zabawną powieść dla młodszych nastolatków: Bruno i siostry. Książkę Doroty Suwalskiej wypełnia galeria charakterystycznych postaci: począwszy od narratora, Brunona, przez jego siostry – rezolutną, odważną i nietuzinkową Miłkę oraz zbuntowaną, wciąż szukającą miłości życia, osiemnastoletnią Kaśkę – po rodziców: tatę-weterynarza i mamę grającą w orkiestrze.

Powieść otrzymała wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2007, organizowanym przez Polską Sekcję IBBY. I z pewnością zasłużyła na wznowienie, bo z humorem i pomysłem porusza wiele tematów bliskich rówieśnikom Brunona – szóstoklasisty: relacje z kolegami i z rodzeństwem, realizację pasji (w tym wypadku muzycznych), pierwszą miłość.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Od starożytnego Egiptu do… przedszkola. Wyjątkowe premiery

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bruno i siostry”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.