Kotki Dorotki. Czytam uważnie

Autor: Joanna Krzyżanek
Ilustrator: 
Zenon Wiewiurka
Wydawnictwo: 
Publicat
Miejsce i rok wydania: 
Poznań 2018
Liczba stron: 
160
ISBN:
9788327103284

Zapraszamy do świata przezabawnych opowiastek znanej autorki Joanny Krzyżanek, m.in. o Kasi i kiciusiu, o Pani Nieumiem, o Czerwonej kulce i wielu, wielu innych…
Duże litery, ciekawa historyjka, przezabawne ilustracje rozbudzą w dziecku chęć samodzielnego i uważnego czytania. Po każdej opowiastce dziecko może odpowiedzieć na kilka pytań.. Jeśli odpowie na nie prawidłowo to znaczy, że czyta z uwagą.
Mali czytacze z pewnością pokochają te książkę! Bo z nią nauka uważnego czytania to przysłowiowa pestka! Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Nazwisko autorki mówi wszystko. To gwarancja jakości. Obrazowy i przemawiający do dziecięcej wyobraźni styl, zabawne puenty, duża dawka humoru i promowanie określonych wartości – oto cechy kolejnych publikacji Joanny Krzyżanek. Ale trzeba dodać do nich jeszcze jeden element – zdecydowanie ponadprzeciętna dawka kreatywności. Bo twórczyni Cecylki Knedelek, Kury Adeli, Lamelii Szczęśliwej, pachnącej biblioteki znów zaskakuje! Tym razem tworzy serię opowiadań dla początkujących czytelników, pomagającą im nabyć biegłość w tej niezwykle cennej umiejętności.

Pieski Tereski to zachęta do czytania sylabami. Jednak mogą z niej skorzystać nie tylko dzieci uczone właśnie metodą sylabową, ale także te korzystające z tradycyjnych sposobów. Na pewnym etapie łączenie całych sylab (a nie liter) znacznie usprawnia proces czytania. Zwłaszcza, że opowiadania pani Krzyżanek wzbudzają zainteresowanie i rozbawienie najmłodszych, zachęcając ich – często skuteczniej niż opiekunowie 😉 – do kontynuowania lektury.

Jeśli Pieski Tereski Kotki Dorotki (trenujące uważność i koncentrację) trafią do wrażliwości naszych pociech, mamy szansę pomóc im stać się nie tylko sprawnymi czytaczami, ale przede wszystkim – miłośnikami książek!

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Na nowy szkolny rok.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kotki Dorotki. Czytam uważnie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.