Lamelia Szczęśliwa i sposób na nudę

Autor: Joanna Krzyżanek
Ilustrator: Zenon Wiewiurka
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Miejsce i rok wydania: Poznań 2014
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-7516-665-1

Opis

100 sposobów na nudę!

Czy Twoim dzieciom zdarza się nudzić? Tak? To wspaniale! Mają bowiem okazję, żeby zrobić coś naprawdę ciekawego!

Jeśli jednak czasem brakuje im (i Tobie) pomysłów na wykorzystanie tych wolnych chwil, najwyższa pora, by poznać Lamelię Szczęśliwą. Ta miłośniczka gramatyki, ortografii i zdrowej kuchni ma – podobnie jak jej twórczyni, Joanna Krzyżanek – przynajmniej sześć pomysłów na spędzenie każdej minuty. Ale kiedy była jeszcze małą Lamelką, i jej zdarzało się nudzić… Naprawdę! Właśnie dzięki temu do rąk czytelników może dziś trafić kwadratowa książeczka – Lamelia Szczęśliwa i sposób na nudę.

Co znajdziemy w tej fioletowej publikacji? Przede wszystkim… stare gazety. Okazuje się bowiem, że z pozoru niewiele warta makulatura, miewa doprawdy cudowną moc pokonywania nudy i zniechęcenia. O tym, do czego przydaje się nieaktualna prasa, opowiadają jej stali czytelnicy: dziadek, babcia oraz rodzice Lamelki. Przypominają o kiedyś niezwykle popularnych, własnoręcznie wykonywanych papierowych czapkach, statkach, kopertach. Może to trochę podróż do przeszłości? Do czasów, gdy samoloty z gazet czy kartek zeszytu latały po szkolnych klasach, a na państwowe święta wykonywało się biało-czerwone wiatraczki? Ale dla Lamelki wszystkie te rzeczy są czymś nowym i niezwykle ciekawym. A dzięki szczegółowym instrukcjom poszczególnych członków rodziny oraz własnej wyobraźni dziewczynka może zrobić bałwana nawet w środku lata, poczuć się prawdziwą damą, kapitanem okrętu, pilotem samolotu. Bo przecież wykonanie poszczególnych przedmiotów to dopiero początek zabawy! Choć oczywiście samo składanie gazet też stanowi przyjemność.

Warto jeszcze podkreślić, że robienie gazetowych wachlarzy, czapek czy kolaży nie wymaga znacznych (a właściwie żadnych) nakładów finansowych. Nie musimy przecież kupować kolorowych brokatów, wstążek, tasiemek, specjalnych farb czy pędzli. W dodatku mogą je wykonać nawet ci, których zdolności manualne trudno uznać za… wybitne. Wszystkie prezentowane przedmioty są proste i tanie. Oczywiście precyzyjne instruktarze pomagające wykonać papierowe cudeńka to nie wszystko, co znajdziemy w książce. Trzeba ją czytać uważnie, bo choć tekstu tu niewiele (większość stron zapełniają specyficzne rysunki pana Wiewiurki), pułapki, w które można złapać nudę, kryją się wszędzie – właściwie w każdym zdaniu wypowiadanym przez Lamelką. Bo kto jak kto, ale ona wie doskonale, w co bawić się, gdy pada deszcz, gdy nawiedzają nas tropikalne upały lub kiedy trzeba czekać na świętego Mikołaja. Nie straszne jej nawet nudne lekcje czy choroby.

Lamelia Szczęśliwa… potwierdza to, co do czego wierni czytelnicy Joanny Krzyżanek nie mają wątpliwości – z nią nie można się nudzić!

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Lamelia Szczęśliwa i sposób na nudę”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.