Łaty na fotelu

Autor: Katarzyna Borys
Ilustrator: Paweł Cech
Wydawnictwo:  Akapit Press
Miejsce i rok wydania: Łódź 2018
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-65345-74-5

Czy antykwariat to tylko sklep ze starociami? A może miejsce, gdzie zacznie się największa przygoda Waszego życia? Ferie zimowe Piotrka, Marysi, Frani i małej Anusi zapowiadają się nieciekawie. Wszystko się zmienia, gdy odwiedzają tajemniczy sklep, a w ich domu pojawiają się staroświecki domek dla lalek, zegar z kukułką oraz używany pluszowy fotel. Czy przedmioty mogą mieć duszę? Czy potrafią otworzyć drogę do podróży między wymiarami? I co zrobić, gdy utknie się w pułapce czasu naprzeciw wielkiego tygrysa?

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Rodzina Łatów (na którą składają się rodzice i czworo dzieci) pewnego dnia kupiła w sklepie z antykami fotel, zegar z kukułką oraz staroświecki domek dla lalek. Zwykły, stary fotel prędko pokazał swe przedziwne właściwości. Dwuletnia Anusia podczas zabawy odkryła, że jeśli siedzi się na nim w określony sposób w chwili, gdy kukułka w starym zegarze sygnalizuje pełną godzinę – to mebel przenosi do tajemniczego domu z sympatycznymi mieszkańcami – panią Jagodą, jej bliźniakami – Figą i Makiem oraz ogrodnikiem Fabianem. Dzieci podczas zimowych ferii wiele razy podróżowały do tego innego świata. Zaprzyjaźniły się z mieszkańcami, przeżyły wiele przygód – dzięki temu nie nudziły się podczas kiepskiej pogody.
Co najważniejsze, był to czas, gdy pracowały nad swoim zachowaniem, nauczyły się czegoś ważnego. Na przykład, że warto się dzielić – nawet jeśli akt ten związany jest z prawdziwymi wyrzeczeniami
Frania przekonała się, że mimo iż bardzo wszystkiego się boi – jest w stanie pokonać swój strach – zwłaszcza jeśli dzięki temu może zrobić coś dobrego, pomóc przyjaciołom.
Książka pełna humoru, ciepła. Autorka podkreśla takie wartości jak rodzina, więzy międzyludzkie, wzajemna pomoc. A wszystko to podane w bardzo atrakcyjnej formie – akcja toczy się wartko, momentami jest dość strasznie (ale przecież młodzi czytelnicy na ogół to lubią!), wątki fantastyczne przeplatają się z realistycznymi i niejeden raz Katarzynie Borys udaje się nas zaskoczyć. (Hanna Pietrzak-Trzcińska)

Recenzja stanowi fragment tekstu: Czytaj dziecko, czytaj!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Łaty na fotelu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.