LEGO® STAR WARS™. Zbuduj swoją przygodę

Autor: Daniel Lipkowitz
Autor modeli: Rod Gillies
Wydawnictwo: Ameet
Miejsce i rok wydania: Łodź 2017
Liczba stron: 80
ISBN: 978-83-253-2357-8

Odkryj ekscytującą opowieść z odległej galaktyki pełną porad i wskazówek, które zainspirują cię do stworzenia własnych modeli LEGO® Star Wars™. Zestaw zawiera książkę z ponad 50 pomysłami na nowe konstrukcje, klocki LEGO® oraz minifigurkę pilota Rebelii. Zbuduj wielozadaniowy myśliwiec Y-wing i rozpocznij kosmiczną przygodę!

z materiałów wydawnictwa

Opis

Jak wychować konstruktora?

Przepis na album, który będzie obiektem westchnień dziesięciolatka? Połączenie kultowych klocków z ulubioną serią o przygodach bohaterów w kosmosie. Młodzi wielbiciele Gwiezdnych Wojen mają szansę wyruszyć wraz z Zinem Evalonem na poszukiwanie kosmicznej przygody. Do albumu dołączono klocki, a w środku znajduje się instrukcja, na podstawie której można złożyć statek Y-wing Zina.

Pilot Sojuszu Rebeliantów właśnie czeka na swoją pierwszą misję. Razem z nim czytelnik przemierza odległe planety Hoth, Tatooine, Endor oraz kolonie wydobywczą Miasto w Chmurach, poszukując czterech zaginionych holokronów, rozrzuconych po całej galaktyce. Wielbiciele serii oczywiście wiedzą o co chodzi, a gdyby ktoś dopiero chciał wejść w ten świat Gwiazd, dzięki książce może zdobyć podstawowe informacje na jego temat. Zwłaszcza, że na końcu zamieszczono słowniczek używanych nazw.

Podróż Zina jest tylko pretekstem, by pokazać czytelnikowi jak wiele można zbudować z klocków. To jedna wielka inspiracja do zabawy. co ważne, autorzy nie pokazali, jak stworzyć konkretne modele (zapewne mając świadomość, że czytelnicy korzystają z różnych zestawów).  W tym jednak tkwi siła tej publikacji, że skłania młodego czytelnika do myślenia, kombinowania, szukania własnych rozwiązań. Pomagają w tym podane porady. Zostały one przygotowane bardzo rzeczowo,  ze szczegółowym omówieniem funkcji poszczególnych klocków. Pokazując gotowe konstrukcje autorzy niejako uczą budować. Podpowiadają, jak tworzyć zwarte konstrukcje, elementy ruchome, nietypowe kształty, kosmiczne sprzęty, pojazdy, a nawet rośliny. Ale to czytelnik musi sam wykorzystać te informacje do tworzenia własnych modeli.

Nie mam wątpliwości, że “zabawa” klockami znakomicie wpływa na rozwój dziecka.

Uczy skupienia, cierpliwości, dokładności, ale też korzystania z własnej wyobraźni.

A oto przykładowe konstrukcje, zainspirowane lekturą tej książki: 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „LEGO® STAR WARS™. Zbuduj swoją przygodę”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.