List do króla

Autor: Tonke Dragt
Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2017
Liczba stron: 544
ISBN: 978-83-65341-59-4

Trzymająca w napięciu powieść rycerska dla młodych czytelników. Klasyka europejskiej literatury dziecięcej – po raz pierwszy w Polsce!

W noc poprzedzającą pasowanie na rycerza 16-letni Tiuri czuwa z przyjaciółmi w królewskiej kaplicy. Nagle słyszy zza okna rozpaczliwe wołanie. Łamie zasady i wychodzi na zewnątrz. Nieznajomy mężczyzna w habicie powierza mu tajny list i prosi, by Tiuri zawiózł go rycerzowi, który zatrzymał się w pobliskim zajeździe. Kiedy jednak chłopak dociera na miejsce, rycerza tam nie ma. I wkrótce okazuje się, że to najmniejsza z trudności, z jakimi Tiuri będzie musiał się zmierzyć…

Tak zaczyna się długa, pełna przygód podróż i niebezpieczna misja, która może kosztować go życie. Czy zdoła dostarczyć królowi zza Gór Wielkich wiadomość, od której zależą losy kraju?

List do króla został uznany za najlepszą holenderską powieść młodzieżową drugiej połowy XX wieku i stał się światowym bestsellerem – sprzedał się w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy i doczekał się ekranizacji.

z materiałów wydawnictwa

Opis

ZA RZEKĄ TĘCZOWĄ. TRAKT KU DOROSŁOŚCI

Opinie

  1. Nana

    Dla tych, którzy lubią przygody.
    Dla tych, którzy nie boją się wyzwań.
    Dla tych, którzy mają całą noc na czytanie, bo to lektura od której nie sposób się oderwać.
    Czy starczy ci odwagi by wyruszyć w podróż w nieznane?

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.