Lot Osvalda

Autor i ilustrator: Thomas Baas
Tłumaczenie: Przemysław Szczur
Wydawnictwo: Tadam
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2017
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-947890-5-3

Oswald wiódł spokojne życie bez niespodzianek i odpowiadało mu to. Ale pewnego dnia zniknął jego jedyny przyjaciel! Pełen obaw, wyrusza na poszukiwania do gęstej dżungli, która opanowała miasto…
A może ta niezwykła podróż pozwoli obu przyjaciołom oderwać się od ziemi i znaleźć szczęście?
Dwie rozkładane strony przeniosą Cię w samo serce dżungli!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Można nazwać tę książkę minimalistyczną: autorowi wystarczyły zaledwie dwa kolory i kilkadziesiąt krótkich, prostych zdań, by stworzyć mocno oddziałującą na wyobraźnię opowieść.

Trudno jednak określić minimalistyczną publikację w TAKIM formacie!

Lot Osvalda jest książką nietypową – pod względem wielkości i kolorystyki. Porusza jednak tematy nieodmiennie powracające w literaturze (choć w różnych ujęciach), takie jak: przyjaźń, miłość, samotność, tęsknota. Poniekąd stanowi też przekorną opowieść o tym, że nadzwyczajne przygody mogą przytrafić się nawet tym, którzy nigdy dotąd nie doświadczyli niczego niezwykłego. I o tym, że miłość często czai się tuż za rogiem. I jeszcze – że prawdziwa przyjaźń nie może być zaborcza, a strata i pożegnanie tworzą w naszym życiu nowe miejsce, przestrzeń, której bez nich nie dałoby się zapełnić.

Krótko mówiąc, Lot Osvalda to książka do szybkiego przeczytania i długiego przemyślenia. Zarówno ze względu na ilustracje, jak i treść, w pełni zasługuje na miano inspirującej, a do tego – niosącej nadzieję.

Karolina Mucha

(recenzja stanowi fragment tekstu: Niespodzianki! Październikowych premier ciąg dalszy)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Lot Osvalda”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.