Moja Polska

Autor: Katarzyna Sołtyk
Ilustrator: Elżbieta Moyski
Wydawnictwo: Wilga
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 144
ISBN: 9788328051041

Opis

Duma. To chyba główny motyw książki Katarzyny Sołtyk.

Ale nie chodzi tu o uczucie zakrawające na pychę, pełne wyższości i pogardy dla innych. Duma narodowa jest (powinna być?) czymś zupełnie innym. Chyba przede wszystkim – radością ze swojej polskości.

By jednak była to radość świadoma, trwała, warto zakorzenić ją w wiedzy, w znajomości historii swojego narodu, jego wybitnych przedstawicieli, elementów kultury i tradycji, a także skarbów przyrody. Moja Polska to właśnie zbiór informacji i ciekawostek, które mogą nie tylko zainteresować młodych Polaków, ale także – napełnić ich dumą. Warto uświadamiać im (i sobie!), jak bogata jest nasza przeszłość, jak barwny folkor, jak piękna przyroda oraz jak wielu rodaków – muzyków, malarzy, pisarzy, podróżników, wynalazców, filmowców, sportowców – wniosło znaczący wkład do kultury światowej.

Moją Polskę można uznać za pewnego rodzaju elementarz – zbiór podstawowej wiedzy o Polsce, przeznaczony dla młodszych uczniów. A choć klucz, według jakiego zostały uporządkowane kolejne rozdziały, nie jest zbyt jasny, w pewnym sensie stanowi to jej zaletę. Bo odbiera książce charakter encyklopedyczny i – poprzez element zaskoczenia – uprzyjemnia lekturę. Wszak nie mamy pojęcia, czego spodziewać się na kolejnej stronie!

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu PRZEBIŚNIEGI. NIEZWYKŁE PREMIERY MARCOWE

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Moja Polska”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.