Niezwykłe zagadki Kota Mądrali

Autor: Anatol Hin
Ilustratorzy: Aleksander Tomko, Siergiej Mist
Wydawnictwo: MAC Edukacja
Miejsce i rok wydania: Kielce 2010
Liczba stron: 80
ISBN: 9788374916028

Niezwykłe zagadki Kota Mądrali to książeczka kształtująca umiejętności prawidłowego i skutecznego myślenia u dzieci.
Dzięki niej rozwiązywanie twórczych zadań przerodzi się w kreatywną zdolność do podejmowania inicjatyw.
Zawarta metoda TRIZ, opierająca się o bajki, nie tylko rozwija zdolności, ale także daje dzieciom satysfakcje.
Książka jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym pozycją poświęconą rozwijaniu „trizowskiego” myślenia u małych dzieci w wieku od ok. 4 do ok. 7 lat. Została przetłumaczona na 13 języków (m.in.: angielski, niemiecki, chiński, czeski) i stała się bestsellerem w grupie wydawnictw edukacyjnych dla małych dzieci.

(z materiałów wydawnictwa)

Opinie

 1. Hanna Pietrzak-Trzcińska

  Recenzja Joasi nagrodzona w konkursie Książki bez kwarantanny:
  „Niezwykłe zagadki Kota Mądrali” – recenzja książki.

  Zagadka powinna być ciekawa,
  W przeciwnym wypadku – nie jest zagadką!

  A. L. Kamin („Niezwykłe zagadki Kota Mądrali”)

  Autorem książki pt. „Niezwykłe zagadki Kota Mądrali” jest wybitny rosyjski uczony Anatol Hin – specjalista TRIZ – („Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zagadnień”).Jest to najnowocześniejsza metoda edukacyjna rozpowszechniona na całym świecie.
  Książka zawiera 36 bardzo ciekawych zadań – bajek, w których bohater musi znaleźć wyjście z  trudnej sytuacji. To zbiór twórczych zadań zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym i  wczesnoszkolnym jak i starszych., Czytelnik szukając rozwiązania problemu bohatera, ma możliwość skorzystania z podpowiedzi i rozwiązania, którego odczytanie jest widoczne w odbiciu lustrzanym. Uczy się zauważać, że w znanych baśniach ukrywają się zadania, szuka interesujących pomysłów na  rozwiązanie problemu bohatera. Rozwiązywać zagadki można się starać samodzielnie lub przy pomocy dorosłego szukając idealnego wyniku końcowego. TRIZ – to nastawienie na myślenie: analityczne, twórcze, fantastyczne i abstrakcyjne.
  Książkę „Zagadki Kota Mądrali” z pewnością można polecić każdemu dziecku .To nie tylko snucie domysłów, ale przede wszystkim gimnastyka umysłu, która pozwoli łatwiej rozwiązywać problemy życiowe, zadania szkolne oraz zachęci do działania. Te  nieskomplikowane zadanka u  czytelnika rozwijają kreatywność ,pomysłowość, koncentrują uwagę i są najlepszym sposobem do  podejmowania własnej inicjatywy. W  książce znajdują się nowe, oryginalne zadania „wynalazcze”. Dzięki kolorowym ilustracjom i  szacie graficznej książka przyciąga wzrok młodych czytelników i stanowi wspaniały prezent dla wszystkich zainteresowanych zagadkami umysłu.
  Z Kotem Mądralą w gronie rodzinnym będziecie nie tylko rozwijali zdolności, ale  także zyskacie satysfakcję z odkrywania tajemniczych rozwiązań Na koniec zdradzę Wam jeszcze ,że cechą zagadek trizowskich są tzw. zagadki otwarte mające kilka prawidłowych rozwiązań i to daje już powód do zastanowienia? Jakież to są zagadki, które nie mają jednego prawidłowego rozwiązania….

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.