Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości

Autor: ks. Jan Twardowski
Ilustrator: Eluta Kidacka
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Miejsce i rok wydania: Poznań 2019
Liczba stron: 136

Jak namówić smutasa do tego, aby się uśmiechnął? Dlaczego uszy i policzki
są świętsze od nogi? Czy do niemiłych ludzi też trzeba się uśmiechać?
Na te i inne pytania – bardzo poważne i arcyważne – odpowiada ksiądz Jan
Twardowski.
Dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Nowe wydanie z ilustracjami Eluty Kidackiej.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Pora na uśmiech

Tyle smutku dookoła! Wzajemnych żali i pretensji! Często wkraczają nawet do dziecięcego świata, kojarzonego zwykle z radością i beztroską. Pewnie dlatego codziennie widujemy dzieci naburmuszone, złe, poważne…

A przecież, jeśli tylko dobrze się rozejrzeć, wcale nie brakuje powodów do uśmiechu! Przypomina o nich książka Od ucha do ucha – zbiór fragmentów homilii, wcześniejszych publikacji oraz notatek ks. Jana Twardowskiego, zebranych i opracowanych przez Aleksandrę Iwanowską. Krótkie, skierowane do dzieci teksty, często inspirowane konkretnymi ustępami z Ewangelii, przypominają najmłodszym, jak wiele wokół zdarza się cudów. Wyjaśniają, dlaczego wciąż warto dziękować. Stawiają pytania: co jest gorsze – choroba czy grzech? Kto się dobrze modli? Opowiadają o kawałku nieba zawartym w znaku pokoju oraz dzieciach podobnych do aniołów.

Czy jednak takie dodatkowe lekcje religii nie wydadzą się naszym pociechom nudne? Czy pochodzące niekiedy sprzed kilkudziesięciu lat przykłady będą dla nich atrakcyjne? Ten, kto choć trochę poznał już twórczość ks. Twardowskiego, szybko pozbędzie się podobnych obaw. Zwłaszcza, jeśli książka trafi do czytelników takich, jak sam autor – bystrych, wrażliwych obserwatorów rzeczywistości, życzliwie i z miłością spoglądających na świat. Z pewnością przyjemność sprawią im również zapełniające kolejne strony sympatyczne i miłe dla oka obrazki Marcina Strzembosza, z humorem ilustrujące poszczególne fragmenty tekstu.

Sięgając po teksty księdza Jana warto pamiętać, że to nie zbiór kawałów i żartów, które bawią do łez. To raczej księga życzliwych porad, pomagających oczyścić serce z żalu, złości i gniewu oraz uczących dostrzegać piękno świata – po to, by na twarzy (nie tylko dziecięcej!) zagościł szczery, pogodny uśmiech. Taki od ucha do ucha.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Od ucha do ucha, czyli o uśmiechu i radości”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.