Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2

Autor: Elena Favilli, Francesca Cavallo
Tłumacz: Ewa Borówka
Wydawnictwo: Debit
Miejsce i rok wydania: Katowice 2018
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-8057-240-9

100 nowych opowieści na dobranoc, inspirowanych życiem i przygodami niezwykłych kobiet, od Nefertiti do Beyonce. Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobiet, w całości oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą spisaną tu biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników tak, by chcieli dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek.

Opowieściom towarzyszą portrety, nad którymi pracowało 70 artystek z całego świata.

Dodatkowo, książka zawiera ilustrowany glosariusz, dzięki któremu dzieci mogą rozszerzać swoje słownictwo, poznając historie bohaterek.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Podobnie jak rzesze czytelniczek, po pierwszym spotkaniu mam apetyt na więcej. Dlatego z wielką przyjemnością wyglądam drugiego tomu Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Bo setka bohaterek przedstawionych w pierwszej części to zaledwie niewielka część zasługującego na docenienie panteonu. Na całym świecie nie brakuje przecież inspiratorek, które dzięki swej determinacji, wytrwałości i odwadze przekuwają własne słabości w siłę, a talenty – w moc. Zaskakujące, jak wiele z nich żyje współcześnie! Niektóre mają dwadzieścia, trzydzieści albo zaledwie kilkanaście lat. Jak Aiszoplan Nurgaiw (piętnastoletnia sokolniczka z Mongolii), Yeonmi Park (dwudziestopięcioletnia aktywistka z Korei) czy jej rówieśniczka – Nadia Murat (obrończyni praw człowieka z Iraku). Są i pisarki, poetki, aktorki, piratki, lekarki, naukowczynie, a nawet… woźnica dyliżansu pocztowego.

Tyle dróg, rozmaitych możliwości.

Już sama ta różnorodność inspiruje i dodaje odwagi w wybieraniu własnej, niepowtarzalnej ścieżki.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 powodów, by jechać na Targi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek 2”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.