Raptus

Autor: Magdalena Kulus
Ilustrator: Marta Kurczewska
Wydawnictwo: Literatura
Miejsce i rok wydania: Łódź 2020
Liczba stron: 56
ISBN: 978-83-7672-720-2

Jamnik Raptus ze swoją ukochaną panią Halinką są nierozłączni od jedenastu lat. Mają swoje codzienne rytuały, troszczą się o siebie wzajemnie.

Pewnego dnia Halinka nie wraca do domu. Niechciany przez nikogo innego Raptus trafia do schroniska, gdzie powoli traci nadzieję na zyskanie nowego opiekuna…

Opowieść o wzajemnej miłości zwierzęcia i człowieka, która chwyci za serce nawet największego twardziela.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Jamnik Raptus mieszka z ukochaną panią Halinką. Ich życie jest proste, ale są bardzo szczęśliwi, nierozłączni od jedenastu lat. Aż do dnia, gdy właścicielka trafia do szpitala… i już nie wraca. Któż chciałby takiego psa – niezbyt urodziwego, starego, z różnymi nawykami? Nic dziwnego, że Raptus trafia do schroniska, a tam na każdym kroku boleśnie zdaje sobie sprawę z tego, co stracił. I to jest ten smutny moment w książce, ale też niesie przesłanie o odpowiedzialności człowieka za swojego czworonoga. 
Dzieci dowiedzą się z tej wzruszającej opowieści, że psy są czującymi istotami, które potrzebują nie tylko własnego kąta, ale kochającego ich właściciela. Bo robienie fajnych rzeczy tylko wtedy ma sens, „gdy obok jest ktoś, kogo kochasz”. Ale czy prawda ta dotyczy tylko psów? (HP-T)

Recenzja stanowi fragment tekstu:

CO NA DZIEŃ DZIECKA? 6 PROPOZYCJI DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Raptus”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.