Rekiny – najlepsi myśliwi w przyrodzie

Autorka i ilustratorka: Joe Flood
Tłumacz: Monika Gajdzińska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019
Liczba stron: 128
ISBN: 978-83-10-13449-3

Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Wybuchy wulkanów, nietoperze-wampiry, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH!

Od ponad 400 milionów lat rekiny uważane są za najgroźniejsze morskie drapież¬niki. Są podstawowym elementem ekosystemu, jednak strach nie pozwala nam docenić ich znaczenia, mimo że prawie nie zagrażają człowiekowi.

Zanurkuj z różnymi gatunkami rekinów! Ta książka jest po brzegi wypełniona oszałamiającymi ilustracjami i ostrymi jak brzytwa faktami, które rzucają światło na te fascynujące stworzenia.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Fascynatom świata zwierząt, zwłaszcza tych morskich, warto polecić Rekiny. Joe Flood, od lat zajmujący się badaniem najlepszych myśliwych w świecie przyrody, opowiada o nich z wielką pasją i dokładnością. Czyni to w formie komiksu – a dokładnie naukomiksu – co nadaje jego opowieści wyjątkowo obrazowy i równocześnie dość przerażający charakter. Chociaż autor obala mity na temat rekinów (uważając je za jedne z najbardziej źle rozumianych zwierząt na Ziemi ), ich naturę trudno uznać za łagodną. Więc choć rekiny są całkowicie niegroźne dla ludzi… jeśli zostawia się je w spokoju, myślę, że ilustracje prezentujące przedstawicieli tego gatunku w czasie polowania, nie każdemu przypadną do gustu. Krótko mówiąc, Rekiny to książka dla ludzi o mocnych nerwach i prawdziwych pasjonatów krwawego świata rekinów.

Karolina Mucha

Fragment tekstu:   Czy naukowcami zostają prymusi?

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rekiny – najlepsi myśliwi w przyrodzie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.