Sieciaki. Twarzozmieniacz i wielka gala fejmu

Autor: Łukasz Wojtasik
Wydawnictwo: Muchomor
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2021
Liczba stron: 70
ISBN: 9788365650542

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Wydawnictwo Muchomor wydają w tym roku kolejną książkę o Sieciakach pt.” Sieciaki. Twarzozmieniacz i wielka gala fejmu”. Sieciaki uczą dzieci bezpieczeństwa w sieci już od 2005 roku, a teraz znowu trafiają na karty książki.

Poprzednia książka z serii opowiadała o złych Sieciuchach, które chcą zawładnąć Internetem i biorą na cel dzieci.
Teraz Sieciuchy powracają! Po niespodziewanej ucieczce z więzienia Sieciuchy pod wodzą Czystego Zła chcą porywać dzieci do sieci i tworzyć z nich sieciuchowe trolle. Liczą na ich śłepą pogoń za lajkami i fascynację Youtubem. Czy Sieciakom uda się ich powstrzymać?

Jeżeli czujecie, że jest to moment, w którym warto rozmawiać z dziećmi o zagrożeniach jakie niesie Internet to jest to pozycja dla Was. Wspólna lektura książki przez rodziców i dzieci może inicjować rodzinne rozmowy o bezpiecznym i zrównoważonym korzystaniu z Internetu. Tytuł polecany jest także do wykorzystywania w ramach zajęć edukacyjnych w szkole. Rekomendowany wiek czytelników to 7-12 lat.

Pierwsza książka z serii to „Sieciaki. Misja bezpieczny Internet”.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Czy wiecie, kim są Sieciaki? Tak? Nie? W każdym razie na pewno wiecie, jak bezpiecznie poruszać się po Internecie, ponieważ organizowane są o tym liczne zajęcia i akcje, poza tym jest to popularny temat w szkołach. Historia Sieciaków jest ciekawą książką, ale również świetnym materiałem na zajęcia nie tylko o odpowiedzialnym korzystaniu z sieci.

W Internecie zaczyna dziać się coś podejrzanego. Ktoś uparcie krytykuje różne osoby, nie zważając na jakość, daje łapki w dół. Pewnie zauważył, że dla dzieciaków właśnie to jest najważniejsze. W dodatku powstaje aplikacja Twarzozmieniacz (nazwa mówi sama za siebie), której nawet SI nie może skasować. Zbliża się też uroczystość o nazwie Wielka gala fejmu, na którą zostaną zaproszeni sławni youtuberzy, mający najwięcej fejmu. Czy możliwe, że to wszystko jest ze sobą powiązane? Czy dokonało tego Czyste Zło i reszta jego bandy, którzy przecież siedzą w Internetowych Czeluściach, nie mając dostępu do sieci? Czy Ajpi, Netka, Spociak i Kompel dadzą sobie radę? Ciężko powiedzieć. Dlatego zyskują pomocników. Kogo? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, sięgnijcie po książkę.

Oprócz tego zapraszam Was na stronę sieciaki.pl , gdzie po założeniu konta możecie przejść kurs i zostać Sieciakiem. Ja już prawie jestem :D. Jeżeli nie znacie jeszcze Sieciaków, możecie łatwo to nadrobić, wchodząc na podaną powyżej stronę (żeby poznać naszych bohaterów, nie trzeba się zalogować) lub czytając pierwszy tom ich wspaniałych i mrożących krew w żyłach przygód.

                                                                                                                      Zofia Mucha

lat 10

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sieciaki. Twarzozmieniacz i wielka gala fejmu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.